Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

"Zielony Ryneczek 2.0"

Redakcja, 16.07.2017, 18:39

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Miasto Sieradz złożyło wniosek o dofinansowanie w kwocie 1 mln zł projektu "Mój Rynek" z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Celem przedsięwzięcia jest poprawa konkurencyjności producentów rolnych z regionu sieradzkiego. "Mój Rynek" to popularnie zwany dzisiaj "Zielony Ryneczek" znajdujący się między aleją Jana Pawła II a ulica Piastowską. Urząd Miasta chce zmienić wygląd miejsca i poprawić jego funkcjonalność.

← REKLAMA

Targowisko "Mój Rynek" ma być utwardzone, oświetlone, przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Zostanie wyposażone w odpływ wody deszczowej, posiada miejsca parkingowe, budynki administracyjne oraz sanitarnohigieniczne, punkty gromadzenia odpadów. Zgodnie z planami Urzędu Miasta Sieradza "Mój Rynek" będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00 do 20.00.

Zgodnie z projektem przedstawionym przez Przedsiębiorstwo Komunalne, które ma zarządzać targowiskiem, powierzchnia handlowa składa się z części zadaszonej i niezadaszonej. W części zadaszonej znajdują się 54 pawilony handlowe wraz z ekspozycją. W części niezadaszonej: 71 miejsc handlowych. Projekt zakłada wyposażenie targowiska w miejsca i konstrukcje do ekspozycji owoców i warzyw. Cześć zadaszona jest zaprojektowana tak, by na targowisko mógł wjechać samochód dostawczy z towarem. Wokół części handlowej powstaną miejsca wypoczynku: ławki i strefy zieleni, a także estetyczne kioski handlowe.

41% powierzchni handlowej będzie przeznaczone dla rolników pod sprzedaż produktów rolno - spożywczych. Koszt wynajmu powierzchni handlowej targowiska przez rolników będzie o 25 % niższy od kosztu wynajmu przez inne podmioty.

Szacowana wartość inwestycji wynosi ok. 2 mln zł, z czego Miasto ubiega się o dofinansowanie 1 mln z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Planowany termin wykonania inwestycji to II-III kwartał 2018 roku.

 • "Zielony Ryneczek 2.0"

  Redakcja, 16.07.2017, 18:39

  Fotogaleria zawiera 2 zdjęcia
  2
  Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
  2

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_12734 (IP: *.*.63.18), 19.07.2017, 14:22
  oj będzie siedziało ze ho ho-za dwadziesia pare jak dobrze pójdzie
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12743 (IP: *.*.172.21), 27.07.2017, 13:43
  A te 3 stare budy zostaną od Jana Pawła hahaha
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj