Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nowoczesne technologie w "Jagiellończyku"

Redakcja, 11.07.2017, 20:46

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Trzy projekty edukacyjne, realizowane w roku szkolnym 2016/2017 za pośrednictwem platformy współpracy pracowników szkół (eTwinning) w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, zostały nagrodzone Krajową Odznaką Jakości.

← REKLAMA

"Krajowa Odznaka Jakości (KOJ) przyznawana jest przez Krajowe Biuro Programu eTwinning tym nauczycielom, których praca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju" - informują organizatorzy platformy na stronie internetowej etwinning.pl.

Tym nauczycielem w I LO w Sieradzu jest Jowita Królikowska, autorka trzech etwinningowych projektów edukacyjnych dla uczniów "Jagiellończyka". Językiem komunikacji na platformie w międzynarodowych przedsięwzięciach jest angielski, dlatego nie dziwią ich angielskojęzyczne nazwy: Europe Day - 9th May 2017, English Royal Family oraz Transfer Share and Communicate.

- Ideą platformy eTwinning jest współpraca z nauczycielami innych szkół, polskich i zagranicznych. Najogólniej mówiąc, działa ona trochę jak portal społecznościowy, umożliwiający wymianę informacji i pracę nad tworzonymi wspólnie projektami. Korzystają z niej również uczniowie, logując się na założonych na platformie kontach - wyjaśnia Jowita Kólikowska.

Nie jest to pierwsze wykorzystanie nowoczesnych technologii na zajęciach prowadzonych przez tę nauczycielkę. W zakończonym niedawno roku szkolnym w ramach innowacji pedagogicznej na lekcjach z podstaw przedsiębiorczości uczniowie rozwiązywali zadania, pisali wirtualne sprawdziany i wykonywali ćwiczenia interaktywne, wykorzystując do tego własne smartfony.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12737 (IP: *.*.155.113), 12.07.2017, 10:20
  Listę podręczników niech też zrobią po angielsku - tacy europejscy są.... Lepsza angielska niż zeszłoroczna.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj