Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Krok bliżej do miejskich rowerów

Redakcja, 11.07.2017, 20:30

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego jako lider Projektu "Rowerowe Łódzkie" przygotowanego wspólnie z 10 samorządami złożył wniosek o dofinasowanie do Konkursu Zamkniętego w ramach RPO WŁ na lata 2014 - 2020 - Poddziałanie Niskoemisyjny Transport Miejski. W projekcie uczestniczy również Miasto Sieradz.

← REKLAMA

Liderem projektu "Integracja różnych systemów transportu zbiorowego poprzez rozbudowę węzłów przesiadkowych w Województwie Łódzkim", bo tak brzmi jego pełna, formalna nazwa jest Urząd Marszałkowski, który pełni również rolę koordynatora. Partnerami samorządu wojewódzkiego są: Sieradz, Kutno, Łask, Łowicz, Łódź, Pabianice, Zduńska Wola i Zgierz. Przy przygotowywaniu Projektu współpracowała Spółka "Łódzka kolei Aglomeracyjna" sp. z o. o.


Celem Projektu jest integracja kolei z innym niskoemisyjnym środkiem transportu, jakim jest rower. W ramach Projektu utworzona zostanie sieć parkingów rowerowych przy stacjach i przystankach kolejowych, powstanie jednolity system roweru publicznego umożliwiający proste i szybkie przesiadanie się z roweru do pociągu.
Projekt zakłada utworzenie 15 parkingów rowerowych, 125 stacji rowerowych (12 i 15 stanowiskowych) oraz zakupione zostanie ponad 1000 rowerów. Przewiduje się, że dla całego systemu będzie wybrany w przetargu publicznym jeden operator. W samym Sieradzu ma powstać 12 samoobsługowych stacji rowerowych (z 12 i 15 stanowiskami) oraz jednego parkingu rowerowego. W sumie do dyspozycji sieradzan i odwiedzających miasto byłyby więc 104 rowery.


Stacje zlokalizowane miałyby być w różnych częściach Sieradza i umożliwiać nieodpłatne i płatne wypożyczanie rowerów. Realizacja Projektu przewidziana jest w latach 2017 - 2019 z tym, że: w roku 2017 pozyskane zostanie dofinansowanie i wyłoniony zostanie wykonawca, w roku 2018 przewidziana jest realizacja rzeczowa Projektu, a w roku 2019 nastąpi rozliczenie finansowe Projektu.


Wartość całkowita Projektu to ponad 17,2 mln. zł z czego koszty kwalifikowanych to ok. 14 mln. zł. a wnioskowana kwota dofinansowania z środków RPO WŁ 2014 - 2020 to 85 % tj. ok. 12 mln. zł.
Projekt zlokalizowany jest na trenie Województwa Łódzkiego w gminach i miastach leżących przy liniach kolejowych: do Sieradza, Łowicza, Kutna, Skierniewic, tam gdzie dociera Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj