Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Promocja Sieradza

Redakcja, 29.06.2017, 22:39

Pierwsze efekty zmiany oblicza terenów nad przepływającą przez Sieradz rzeką Wartą są już widoczne. Powiększona plaża i pomost dla kajaków cieszy nie tylko oko. To nie koniec inwestycji w tej części miasta. Jej finalne efekty będą gotowe w przyszłym roku, a już teraz rusza kampania, która ma wypromować Sieradz i jego walory turystyczno-rekreacyjne.

← REKLAMA

Na realizację zadania "Zagospodarowanie terenów turystyczno-rekreacyjnych nad rzeką Wartą w rejonie ul. Portowej" sieradzki magistrat pozyskał blisko 3,5 mln złotych dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Województwa Łódzkiego. Wartość całego projektu wynosi zaś ponad 5,1 mln zł. Zakres prac przy inwestycji obejmuje budowę pomostu dla kajaków; budowę i przebudowę infrastruktury turystycznej obejmującą budowę wielofunkcyjnych tarasów, pola caravaningowego na 12 stanowisk, strefy basenów zewnętrznych, w skład której wejdą dwa baseny (o powierzchni ok. 80-90 m2 i głębokości 30 i 60 cm oraz o głębokości ok. 125 cm i powierzchni ok. 200 m2) wraz z otaczającą je infrastrukturą (natryski, wodotryski, zaplecze techniczne) oraz "mini plaża"; plaży ze stanowiskiem ratownika, przebieralnią wraz z natryskami oraz boiskiem do plażowej piłki siatkowej; zaplecza technicznego i socjalnego oraz higieniczno-sanitarnego (w tym toalety publiczne, przebieralnia, zaplecze dla potrzeb caravaningu); wyposażenie terenu inwestycji w media.
Istotną częścią zadania jest także kampania promująca ofertę turystyczną. Efektem realizacji projektu będzie poprawa atrakcyjności turystycznej terenów nad rzeką Wartą w Sieradzu. W efekcie spodziewany jest napływ turystów zainteresowanych uprawianiem turystyki aktywnej, weekendowej, tranzytowej. To z kolei może prowadzić do rozwoju branży usługowej i tworzenia nowych miejsc pracy w branży turystyczno - rekreacyjnej. Stąd właśnie konieczność uzupełnienia tworzącej się infrastruktury promocją w kraju i zagranicą.
Za przeprowadzenie kampanii promocyjnej odpowiadać będzie Grupa Dinx z Łodzi, której oferta okazała się najkorzystniejsza w ogłoszonym przez urząd postępowaniu przetargowym. Wartość kampanii promocyjnej wyniesie blisko 390 tys. zł. W jaki sposób będzie promowany Sieradz. Zadanie przewiduje zrealizowanie kampanii internetowej (emisja banerów, artykułów, filmów) na największych portalach zajmujących się turystyką oraz przeprowadzenie kampanii w mediach społecznościowych. Artykuły dotyczące walorów turystycznych i rekreacyjnych ukażą się także w jednym z czasopism podróżniczych o zasięgu ogólnopolskim a także w magazynie pokładowym linii lotniczych obsługujących połączenia z Polski do najważniejszych miast zagranicznych.
Częścią kampanii będzie również wydanie przewodnika turystycznego w języku polskim i angielskim a także produkcja filmu i spotu reklamowego. Te będę wykorzystywane nie tylko we wspomnianej kampanii internetowej ale także na monitorach umieszczonych na dworcach i pociągach w regionie łódzkim, ze szczególnym uwzględnieniem tras Łódź-Łowicz, Łódź-Kutno, Łódź-Kutno, Łódź-Sieradz i oczywiście Łódź-Warszawa.
Sieradz będzie także promowany w ramach kampanii outdoorowej na terenie czterech województw: dolnośląskie, mazowieckie, wielkopolskie i łódzkie.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj