Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Niechlubne pierwsze miejsce

Redakcja, 20.06.2017, 23:56

50 - letni kierowca będzie pierwszą osobą z naszego powiatu, która usłyszy zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Znowelizowany przepis kodeksu karnego obowiązuje od 1 czerwca 2017r. Za jego złamanie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

← REKLAMA

18 czerwca 2017r. około godziny 16.50 sieradzka policja otrzymała informację od anonimowego kierowcy, że w okolicy Redzenia drogą w kierunku Sieradza porusza się samochód osobowy vw. passat, którego kierowca jest prawdopodobnie pijany. Gdy na miejsce dojeżdżał patrol, zza zakrętu jadąc pasem zajmowanym przez radiowóz wyjechał opisany samochód. Policjanci musieli gwałtownie zjechać na pobocze aby uniknąć czołowego zderzenia.

Po zawróceniu natychmiast podjęli pościg za oddalającym się pojazdem. Uciekający nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, uniemożliwiając wyprzedzenie go przez radiowóz poprzez wielokrotnie zjeżdżanie na przeciwległy pas ruchu. Dzięki umiejętnościom policyjnego kierowcy po ponad kilometrowym pościgu w okolicach wsi Wiechutki zdołał on wyprzedzić uciekającego kierowcę, a następnie zmusił go do zatrzymania. Siedzący za kierownicą passata mężczyzna nie chciał wysiąść z pojazdu, stawiając opór interweniującym funkcjonariuszom. Po chwili został jednak obezwładniony i dalej zachowywał się już spokojnie.

Przeprowadzone badanie wykazało u 50 - letniego mieszkańca Brąszewic prawie 3.5 promila alkoholu w organizmie. "Pirat drogowy" został zatrzymany w policyjnym areszcie, a samochód zabezpieczono na parkingu. Dzisiaj mężczyzna usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, a także nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Łącznie grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz nawiązka w wysokości 5 tysięcy złotych, a także utrata prawa jazdy do lat 10.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj