Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Piknik Rodzinny Sieradz bierze oddech

Redakcja, 24.05.2017, 16:43

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

W dniu 20 maja 2017 r. na placu przed Teatrem Miejskim w Sieradzu odbył się piknik rodzinny "Sieradz bierze oddech" wraz z imprezą towarzyszącą - XIII Festiwalem Recyklingu, zorganizowany w ramach Edukacji Ekologicznej Sieradzan. W ramach pikniku zorganizowane zostały konkursy dla dzieci i młodzieży z terenu miasta Sieradza.

← REKLAMA

Podczas pikniku rodzinnego "Sieradz bierze oddech" mieszkańcy naszego miasta, w szczególności dzieci i młodzież mieli okazję wziąć udziału w warsztatach ekologicznych - w ramach, których przewidziane zostały: szachy plenerowe, własnoręczne robienie latawców oraz instrumentów perkusyjnych, warsztaty tkackie i warsztaty żonglerki. Przewidziane w ramach pikniku "Sieradz bierze oddech" konkursy, jak również warsztaty ekologiczne miały na celu w szczególności poszerzenie świadomości ochrony środowiska oraz idei dbałości o środowisko naturalne wśród mieszkańców Sieradza, w tym dbałość o powietrze atmosferyczne, poprzez kształtowanie postaw proekologicznych.

Ponadto odbyła się wycieczka rowerowa pod hasłem "Zielona energia z przyszłością".

W czasie trwania pikniku przeprowadzono akcje:znakowania rowerów, wózków rowerowych, hulajnóg należących do mieszkańców miasta przez Straż Miejską w Sieradzu oraz jeden serwisowania rowerów mieszkańców naszego miasta.

W związku z imprezą towarzyszącą - XII Festiwalu Recyklingu, w dniach 15-19 maja 2017 r.,na Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Sieradzu, przy ul. Dzigorzewskiej 4, zbierane były następujące rodzaje odpadów: zużyte baterie, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (elektroodpady), puszki aluminiowe, odpady problemowe, natomiast w dniu 20 maja 2017 r., w Mobilnym Punkcie Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych i Problemowych, zlokalizowanym na placu przed Teatrem Miejskim w Sieradzu, zbierane były zużyte baterie, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (elektroodpady) oraz odpady problemowe. W zamian za przekazane odpady oraz za prawidłowo udzielone odpowiedzi w ekologicznych konkursach mieszkańcy miasta Sieradza w dniu pikniku odbierali rośliny, w tym w szczególności rośliny pyłochwytne oraz gadżety ekologiczne (m.in. pendrive, żarówki, koszulki, torby, etui na telefony, portfele podróżne na dokumenty, magnesy i długopisy).

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • Zobacz profil użytkownika miedziany
  miedziany, 28.05.2017, 14:25
  całkiem fajnie było
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj