Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nowy blok mieszkalny z lokalami pod wynajem w Sieradzu

Redakcja, 17.04.2017, 19:56

Czytelnicy zamieścili 6 komentarzy
6

Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa wraz z Urzędem Miasta Sieradza oficjalnie rozpoczęła budowę bloku mieszkalnego z lokalami pod wynajem. Nowy blok powstanie w okolicy Zielonego Osiedla. Nowi lokatorzy będą się mogli wprowadzić we wrześniu przyszłego roku.

← REKLAMA

11 kwietnia nastąpiło oficjalne rozpoczęcie budowy bloku przy ul. Armii Krajowej poprzez wbicie szpadli przez władze samorządowe oraz Panią Prezes SSM Stefanię Gąsiorowską.

- Znajdujemy się w bardzo ważnym momencie, gdy wspólnymi siłami spółdzielni i miasta rozpoczynamy budowę pierwszego po wielu latach bloku. W lokalach na wynajem, w przyzwoitych standardach zamieszka tu 40 rodzin. - mówiła prezes SSM Stefania Gąsiorowska.

Budowa bloku, SSM i Urząd Miasta, będzie kosztować ponad 8,5 mln złotych. Na czterech kondygnacjach znajdzie się 40 mieszkań z dwoma i trzema pokojami.

Koszty wynajmu będą wahać się między 10 zł a 13 zł za m kw. łącznie z mediami. Przeliczając za 50-metrowe mieszkanie lokator będzie musiał zapłacić ok. 500-700 zł za wynajem.

- Bardzo często na mieszkanie nie stać nawet tych, którzy pracują w dwójkę, ale zarabiają przeciętnie - podkreśla Paweł Osiewała Prezydent Sieradza. - Cieszę się, że w ciągu kilku najbliższych lat powstanie tutaj łącznie 120 mieszkań, bo w obecnych czasach musimy konkurować z naszymi sąsiadami nie tylko miejscami pod inwestycje. Wartość będzie stanowiła także substancja społeczna. Po to, by ludzie wiązali z Sieradzem swoje życie potrzebne są takie inicjatywy.

W otoczeniu budynku będzie droga, plac zabaw, boisko oraz parkingi. Zakończenie budowy planowane jest na sierpień 2018 roku. Pierwsi lokatorzy powinni wprowadzić się we wrześniu przyszłego roku. W przyszłości SSM zamierza wybudować w okolicy dwa kolejne bloki mieszkalne.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (6)

 • ~gość_12699 (IP: *.*.127.178), 18.04.2017, 15:58
  Ciekawe jakie będą kryteria przydziełu mieszkań. Patrząc na to co sie dzieje w dzisiejszych czasach to promuje się nierobów i leserów 500+ z Mopsu byłych alkoholików którzy nie mogą się odnaleźć na trzeźwo w życiu i wszelakich nieudaczników którym nic w życiu nie wychodzi prócz robienia dzieci na potęgę.
  +3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_12707 (IP: *.*.12.149), 20.04.2017, 20:27
   kryteria nie są wymagające ale koszty już są nieopłacalne, w poprzednim roku prowadzono zapisy na te mieszkania sam osobiście dostałem odpowiedź. Powiem tylko tyle, że zedrą z ludzi niemiłosiernie( około 40 tyś na dzień dobry żeby dostać mieszkanie i całkiem spory czynsz) a po bodajże 10 latach mogą Cię wyrzucić bez słowa...
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12706 (IP: *.*.213.70), 20.04.2017, 15:40
  Pan Osiewała niech najpierw pomyśli a potem mówi twierdząc, że to super rozwiązanie dla tych co zarabiają najniższą i nie stać ich na kupno mieszkania. Tylko, ludzie czynszu płacą po 400 zł nieraz nawet nie a tutaj może być nawet ponad 800 zł !!! Więc to są mieszkania dla bogatszej grupy a nie 1 500,00 na rękę!!
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_12708 (IP: *.*.77.62), 20.04.2017, 21:14
   Tak tylko że to są mieszkania dla ludzi których nie stać na kupno mieszkania o wynajem jest stosunkowo tani. Chcąc wynająć mieszkanie 50m2 musisz płacić co miesiąc ok 1500zł czasem już z energia czasem bez zależy od standardu mieszkania. Wiem, że lepiej byłoby wziąć kredyt i płacić razem z czynszem 1000zł ale nie każda młoda osoba dostanie taki kredyt
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12709 (IP: *.*.199.89), 22.04.2017, 07:51
  gość 12708 - tylko nie zdajesz sobie sprawy, że tutaj wpłacasz wpisowe 30-40tys. zł i wchodzisz w stan deweloperski, czyli kolejne 50tys wywalasz na urządzanie w środku, a do tego płacisz czynsz co miesiąc 800zł za mieszkanie które nie koniecznie stanie się Twoim. Więc jaki tu sens i logika? SSM z wizytówką prezydenta stawia na konkretny zysk, a nie pomoc mieszkańcom.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12710 (IP: *.*.169.241), 22.04.2017, 11:51
  Panowie to może jednak idzie wszystko w dobrym kierunku. Jeżeli my jako płatnicy SSM sponsorujemy bydowę bloku to lepiej niech te mieszkania pójdą w odpowiedzialne ręcę ludzi któzy będą płacić czynsz media i nie niszczyć mieszkania a nie jakiś kolejny poroniony pomysł PiSu dla patologi z Mopsu pobierających 500+ mieszkanie + z darmowym abonamentem bo przecież najubożsi nie mają z czego płacić.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj