Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

MOPS ruszy z projektem aktywizacji osób bezrobotnych

Redakcja, 10.04.2017, 22:43

Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

W Sieradzu ruszy projekt związany z aktywizacją osób nieaktywnych zawodowo, bezrobotnych III profilu oraz zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

← REKLAMA

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieradzu wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Przyszłości "Progres" zrealizują projekt, który wspomoże osoby bez kwalifikacji zawodowych. Program skierowany jest do osób, które zamieszkują na obszarze Miasta Sieradza. Może w nim wziąć udział 100 osób w tym 42 kobiety oraz 58 mężczyzn. Zapisy ruszą 1 maja. Projekt potrwa do końca 2018 roku.

Głównym celem przedsięwzięcia jest podniesienie kwalifikacji, kompetencji i poziomu aktywizacji społecznej oraz zawodowej 100 osób w tym 10 osób niepełnosprawnych.

Projekt przewiduje doradztwo indywidualne: tworzenie indywidualnej ścieżki zawodowej, wsparcie psychologa, warsztaty aktywnego poszukiwania pracy i szkolenia zawodowe. Uczestnicy projektu przejdą symulowane rozmowy kwalifikacyjne, będa mogli wziąć udział w kursach na prawo jazdy kat. B oraz komputerowych.

Szkolenia zakończone zostaną 3 lub 4 miesięcznym stażem.

Przez cały okres trwania projektu uczestników wspiera pracownik socjalny z sieradzkiego MOPs-u. Na całość programu zostanie przeznaczone ponad 1.8 mln złotych w tym 100 tys. zł dla Miasta Sieradza.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_12691 (IP: *.*.23.109), 11.04.2017, 08:40
  Jeśli MOPS-y mają zajmować się aktywizacją bezrobotnych to ja się pytam po co istnieją PUP-y????????????????????????
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12694 (IP: *.*.169.137), 11.04.2017, 21:04
  Najlepszym sposobem na takiego nieroba/bów jest zabranie 500+ Wtedy głód zajrzy mu w oczy i pójdzie do pracy. Jeżeli dostaje na dzieci na głowę 500 plus do tego dodatek finansowy bo biedny, jeść, ubrania, opłaty w szkole dofinansowanie do mieszkania prądu itd to gdzie taki Krzysztof czy Barbara pójdą do pracy ? Miesiąc w pracy , dwa lata na berobotnym i produkcja dzieci gdzie 2-ki nie mogą utrzymać a 3 na świat pzychodzi. To jest normalne ? Warszawka też buja w obłokach jak platforma Zniżcie głowę na dół i posłuchajcie co ludzie mają Wam do powiedzenia.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj