Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Smiertelny wypadek na S-8

Redakcja, 11.03.2017, 13:48

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku drogowego na drodze szybkiego ruchu S - 8 w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł obywatel Białorusi.

← REKLAMA

09 marca 2017r. około godziny 22.20 na drodze expressowej S - 8 na wysokości miejscowości Szklana Huta gm. Złoczew w kierunku na Łódź doszło do tragicznego w skutkach zderzenia 4 ciężarówek z naczepami. Według wstępnych ustaleń kierowcy dwóch pierwszych ciężarówek przez CB - radio dowiedzieli się o utrudnieniach spowodowanych wcześniejszą kolizją, która miała miejsce około kilometra przed nimi. W związku z tą informacją kierowcy zaczęli zwalniać. W tym momencie z nieustalonych powodów kierowca ostatniej - czwartej ciężarówki marki Mercedes z pełnym impetem uderzył w tył naczepy poprzedzającego go pojazdu. Uderzona w naczepę Scania kierowana przez obywatela Holandii uderzyła w tył naczepy ciężarowego Mana, a ten w tył naczepy pierwszej ciężarówki marki Renault. Niestety kierujący ostatnią ciężarówką, obywatel Białorusi poniósł śmierć na miejscu. Natomiast holenderski kierowca wraz z pasażerem z obrażeniami ciała zostali hospitalizowani w sieradzkim szpitalu. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi, zaś od białoruskiego kierowcy pobrano krew. Trzy godziny później, około 02.25 w tym samym miejscu, jednak na przeciwległym pasie ruchu doszło do kolizji drogowej z udziałem ciężarówki marki Iveco z vw sharan. Jak wstępnie ustalono kierujący ciężarówką, 25 - letni kierowca, prawdopodobnie "zagapił" się obserwując pracę służb mundurowych na miejscu wypadku uderzając w tył vw. Następnie wybił się w barierę energochłonną oraz ekran akustyczny. Kierowcy nie odnieśli żadnych obrażeń ciała. Kierujący ciężarówką został ukarany mandatem karnym.

W tym momencie oba pasy ruchu zostały całkowicie zablokowane. Policja zorganizowała objazdy. Pas ruchu w kierunku Wrocławia został udrożniony w godzinach rannych zaś pas ruchu w kierunku Łodzi zostanie odblokowany w najbliższym czasie.

Policja apeluje aby podróżując drogami szybkiego ruchu zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, a także zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami. Pamiętajmy, że droga hamowania wzrasta wraz z masą pojazdu i prędkością. Nie zachowanie odpowiedniej odległości może spowodować poważne w skutkach wypadki, których można by uniknąć stosując się do powyższych zasad.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_12656 (IP: *.*.16.98, 8), 13.03.2017, 09:55
  Debile !
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12664 (IP: *.*.169.181), 13.03.2017, 21:57
  brawo za szybką reakcję
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj