Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Koncert Karnawałowy Nauczycieli w PSM

Redakcja, 26.02.2017, 18:57

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Tegoroczny, już dwudziesty z kolei, Koncert Karnawałowy Nauczycieli PSM I stopnia w Sieradzu znowu sprawił dużą radość mieszkańcom naszego miasta. Pedagodzy zagrali tak jak w ostatnich latach w sali Teatru Miejskiego - Sieradzkiego Centrum Kultury.

← REKLAMA

Ostatki to dobra okazja, aby spędzić miłe chwile przy muzyce, w tym wypadku nie dyskotekowej, ale - jak zwykle na tych koncertach - częściowo klasycznej, acz nie za poważnej, oraz współczesnej tzw. rozrywkowej. Koncert rozpoczęli dyr. Andrzej Grześkowiak i p. Ewa Wlazło utworem Ignacego Jana Paderewskiego z Albumu Tatrzańskiego - skocznym, żywiołowym, zbójnickim tańcem; następnie znów zabrzmiała muzyka polska inspirowana polską muzyką ludową - 5 utworów na klarnet i fortepian Grażyny Bacewicz w wykonaniu p. Jacka Kalety i Katarzyny Antoniak. Po żywych melodiach o charakterze ludowym p. Marek Matuszczak zaprezentował coś z muzyki rosyjskiej: trzy urocze preludia Szostakowicza o charakterze refleksyjnym, nastrojowym. Dalej publiczność mogła się zasłuchać w delikatne tony III Części Tria G-dur, które wykonali: na wiolonczeli p. Katarzyna Michaluk, na skrzypcach p. Ewa Pławska i na fortepianie p. Andrzej Grześkowiak.


Niespodzianką było wykonanie koncertu skrzypcowego Bacha na... pięciu akordeonach; zaproponował to Kwintet Akordeonowy. Następnie dalej grały akordeony: wspaniałe, dramatyczne tango Astora Piazzolli w wykonaniu p. Dariusza Wlazło, z towarzyszeniem fortepianu, skrzypiec, gitary basowej i kontrabasu oraz Opale Concerto Richarda Galliano, utwór z wielkim ładunkiem emocjonalnym, w wykonaniu Sylvi Csefalvayowej [akordeon] i Ewy Wlazło [fortepian]. Po akordeonach smyczki zagrały melodie klezmerskie [i tu towarzyszył im klarnet], a następnie melodię taneczną Tico-tico oraz przebój zespołu Brathanki.
Po raz pierwszy na koncercie nauczycieli zagrał nowy instrument, zakupiony do szkoły przed niecałym rokiem: marimba. Wspólnie z zespołem perkusyjnym p. Paweł Krasiński wykonał na marimbie niezwykle efektowny Koncert Ney'a Rosauro.
Z kolei niezapomniane Smooth Cryminal Michaela Jacksona zagrali na wiolonczelach Katarzyna Michaluk i Krzysztof Łatwiński.
Wreszcie przyszedł czas na występ wokalny - Ewa Kanturska-Dybek zachwyciła publiczność własną interpretacją piosenki z repertuaru Edyty Geppert oraz przeboju zespołu Queen "Don't stop me now".


Na finał zagrał Damian Michaluk Band, wykonując standard jazzowy Goodwina "Jazz Police".
Nie zawiedli wykonawcy, dając wiernej publiczności kolejną porcję wzruszeń i dobrej zabawy; nie zawiodła też publiczność, nagradzając muzykujących nauczycieli [oraz jedyną uczennicę, Dominikę Wojnowicz] gorącymi brawami.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj