Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

II Edycja Konkursu Historycznego "Sieradz w średniowieczu "

Redakcja, 23.02.2017, 20:17

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, po raz drugi odbyła się edycja Konkursu Historycznego "Sieradz w średniowieczu ". Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjum z terenu miasta i gminy Sieradz.

← REKLAMA

W rywalizacji wzięło udział sześć dwuosobowych zespołów. Uczestnicy musieli zmierzyć się z historią naszego miasta rozwiązując w pierwszej części test , który wyłonił drużyny do drugiego, ustnego etapu. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie Gimnazjum nr 1 im. 31 Pułku Strzelców Kaniowskich w Sieradzu , II miejsce zajęli uczniowie Publicznego Gimnazjum Gminy Wróblew, III miejsce wywalczył zespół z Gimnazjum Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu. Uczniowie najlepszych zespołów oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i upominki ufundowane przez Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu oraz Wydział Promocji Urzędu Miasta Sieradza.
Osoby biorące udział w konkursie mogli zapoznać się bliżej z epoką, dzięki wystawie strojów, naczyń i wyrobów rzemieślniczych obrazujących życie w średniowieczu. Prezentacji oraz wszelkich wyjaśnień dokonali uczniowie I LO, którzy działają w grupie rekonstrukcji historycznej. Uczniowie mogli zapoznać się także z historią szkoły a także ofertą edukacyjną .

Fot. I LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj