Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Reaktywacja strażackiego klubu dawców krwi

Redakcja, 20.02.2017, 17:30

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Po kilku latach przerwy Klub Honorowych Dawców Krwi Strażaków w Sieradzu wraca do aktywnej działalności. Jego zarząd i członkowie przypomnieli o sobie, organizując spotkanie informacyjno-podsumowujące w sali konferencyjnej sieradzkiego magistratu.

← REKLAMA

KHDKS, działający przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieradzu, od lat koordynuje akcje honorowego krwiodawstwa na terenie miasta. Obniżenie aktywności, widoczne w działalności klubu na przestrzeni kilku ostatnich lat, związane było z rezygnacją Ryszarda Chrzanowskiego z funkcji prezesa. - Musiałem zrezygnować z przyczyn osobistych, ale w połowie ubiegłego roku zdecydowałem się wrócić, choć nie bez obaw, czy sobie poradzę. Ostatecznie jestem z powrotem i mam nadzieję, że klub powróci do tego, co było kiedyś - mówi Ryszard Chrzanowski.

A co było kiedyś? Trzy-cztery razy w roku KHDKS organizował zbiórki krwi w strażnicy OSP przy Krakowskim Przedmieściu, a bywało, że i w specjalnym autobusie-ambulansie, wyposażonym w aparaturę do pobierania krwi, przysyłanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

KHDKS wraca do tamtych praktyk i zaplanował na ten roku cztery zbiórki: 4 kwietnia, 2 lipca, 17 września i 19 listopada. - To są akcje zaplanowane, ale cały czas jesteśmy gotowi na doraźne zbiórki, organizowane w razie potrzeby - zapowiada prezes.

W sobotę 18 lutego klubowicze spotkali się w Urzędzie Miasta w Sieradzu, gdzie podsumowali swoją działalność i nagrodzili najbardziej zasłużonych krwiodawców. Odznaczenia i pamiątkowe dyplomy wręczyła Jolanta Chełmińska, prezes łódzkiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, a gratulacje krwiodawcom złożyli samorządowcy powiatu i miasta - starosta Mariusz Bądzior i prezydent Paweł Osiewała.

Klub liczy obecnie 40 członków i wciąż czeka na nowych, bo krwi w zapasie nigdy dość. Dla chętnych podajemy numer kontaktowy do prezesa Ryszarda Chrzanowskiego: 505 151 018.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12639 (IP: *.*.156.205), 20.02.2017, 19:43
  jedna osoba tu nie pasuje....... pani prezes....... na rybki.........
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj