Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Programowanie zawitało do Gimnazjum nr 3

Redakcja, 15.10.2016, 15:59

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

"Zaprogramuj swoją przyszłość" to projekt, który zainaugurowano w Gimnazjum nr 3 w Sieradzu. Partnerami są trzy kraje: Estonia, Finlandia i Hiszpania.

← REKLAMA

Programowanie w przyszłości ma zagości w polskim programie edukacyjnym, sieradzka szkoła przetestuje to w praktyce znacznie wcześniej. Aneta Leśkiewicz, nauczycielka informatyki i koordynator projektu podkreśla, że z tego powodu nawiązano współpracę z przedstawicielami z Estonii, Finlandii i Hiszpanii - w tych krajach programowanie w szkołach obowiązuje lub jest wdrażane.

Projekt "Zaprogramuj swoją przyszłość" potrwa do 31 sierpnia 2018 roku. Uczniowie nauczą się algorytmiki, programowania i myślenia komputacyjnego oraz zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych do rozwiązywania problemów z zakresu różnych przedmiotów szkolnych. To też szansa na wymianę między nauczycielami krajów partnerskich wiedzy i umiejętności z zakresu metodyki i narzędzi wykorzystywanych do nauczania. Dodatkowo uczniowie podszlifują język obcy.

W ramach realizacji projektu zaplanowane są trzy wyjazdy uczniów pod opieką nauczycieli (spotkania związane z uczeniem się i nauczaniem) do każdej ze szkół partnerskich: Finlandii, Estonii, Hiszpanii.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj