Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Sieradzka nauczycielka w finale Nauczyciel Roku 2016

Redakcja, 28.09.2016, 09:50

Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Jowita Królikowska, nauczycielka wychowania fizycznego oraz podstaw przedsiębiorczości w I Liceum Ogólnokształcącym w Sieradzu, została finalistką 15. edycji ogólnopolskiego konkursu Nauczyciel Roku 2016. Jego organizatorami są: tygodnik "Głos Nauczycielski" i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

← REKLAMA

Jowita Królikowska znalazła się w gronie 13 finalistów konkursu. Na stronie internetowej "Głosu Nauczycielskiego" organizatorzy wyjaśniają, że "szczęśliwa trzynastka została wyłoniona z około setki nietuzinkowych nauczycieli". Chodzi o wyróżnienie "ludzi, którzy zarażają pasją, uczą swoich wychowanków nie tylko dat czy symboli pierwiastków, ale są przewodnikami po otaczającej nas rzeczywistości. Są autorytetami dla młodzieży, a nierzadko i całych lokalnych środowisk".
Nietuzinkowość finalistki z "Jagiellończyka" przejawia się m.in. w działalności pozalekcyjnej i społecznej, ale pozostającej w zakresie tematycznym uczonych przedmiotów. Przykładem niech będzie udział szkoły w projekcie "Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo", nastawionym na przygotowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej. W jego ramach w I LO powstała firma "Zumba Queens", prowadzona przez dziewięć uczennic klasy o profilu menedżersko-ekonomicznym. Przedsiębiorstwo działało od 1 grudnia 2015 do 31 maja 2016 r., właśnie pod okiem Jowity Królikowskiej, jako forma praktycznej nauki podstaw przedsiębiorczości oraz wychowania fizycznego.

- Tych działań było bardzo wiele, ale szczególnie chciałbym zwrócić uwagę na wolontariat, do którego pani Królikowska przywiązuje bardzo dużą wagę, kształtując w młodzieży potrzebę niesienia pomocy osobom potrzebującym, a zwłaszcza niepełnosprawnym - mówi Grzegorz Pietrucha, dyrektor I LO, który zgłosił Jowitę Królikowską do konkursu.

Przy okazji konkursu na nauczyciela roku, organizatorzy wyróżniają też szkoły, w których pedagodzy ci pracują. Placówki te otrzymują tytuł Szkoły na Medal.

Wyłonienie finalistów nie oznacza zakończenia konkursu. W czwartek 13 października spotkają się oni na gali finałowej, podczas której wybrany zostanie nauczyciel roku. Dwie kolejne osoby otrzymają równorzędne wyróżnienia. Organizatorzy przyznają też tytuł nominowanego w konkursie. Gala odbędzie się w Zamku Królewskim w Warszawie.

Finaliści 15. Konkursu Nauczyciel Roku:

 • Elwira Andraszkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 10 w Tczewie,
 • Tomasz Banaszkiewicz, Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie,
 • Jolanta Begińska, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach,
 • Beata Bodziek, Zespół Szkół w Chludowie,
 • Edyta Borowicz-Czuchryta, Szkoła Podstawowa w Szczekarkowie,
 • Ewa Drobek, XV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie,
 • Jacek Engler, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wojcieszowie,
 • Jowita Królikowska, I Liceum Ogólnokształcące w Sieradzu
 • Laurencja Lewandowska, Szkoła Podstawowa nr 33 w Toruniu,
 • Ewa Katarzyna Luks, I Liceum Ogólnokształcące w Mławie,
 • Radosław Potrac, Szkoła Podstawowa nr 30 w Warszawie,
 • Bogusława Słomczyńska, Zespół Szkół Budowlanych w Legnicy,
 • Joanna Urbańska, Gimnazjum w Susku.
Fot. mat. Starostwa Powiatowego w Sieradzu (T.O.)

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_12171 (IP: *.*.77.175), 28.09.2016, 11:34
  Jowita - gratulacje.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11945 (IP: *.*.22.140), 28.09.2016, 14:46
  Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj