Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Porwanie dla okupu

Redakcja, 06.09.2016, 09:38

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Policjanci zatrzymali 10 mężczyzn mających związek z uprowadzeniem zakładnika, którego więzili krępując nogi, ręce i kneblując usta. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Sieradzu sąd podjął decyzje o tymczasowym aresztowaniu na najbliższe trzy miesiące sześciu podejrzanych.

← REKLAMA

Porwanego przetrzymywano od 31 sierpnia do 1 września br. w miejscowościach powiatu łaskiego. Wobec sześciu podejrzanych Prokuratura Okręgowa w Sieradzu skierowała wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Sąd Rejonowy w Sieradzu uwzględnił powyższe wnioski.

Podejrzanym przedstawiono m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uprowadzenie i przetrzymywanie zakładnika w celu wymuszenia okupu w wysokości 100.000,00 zł. Ofierze związano ręce i nogi, zakneblowano oraz bito go po całym ciele, czym dopuścili się szczególnego udręczenia pokrzywdzonego. Sprawcy grozili również członkom rodziny pokrzywdzonego pozbawieniem życia, zdrowia oraz spaleniem mienia.

W wyniku podjętych działań przez funkcjonariuszy policji, zakładnik został uwolniony i przetransportowany do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.
Sprawa jest wielowątkowa i rozwojowa. Obecnie trwają czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy.
Zatrzymani mężczyźni są w wieku od 21 do 44 lat. Przestępstwo z art.252 § 2 k.k., tj. wzięcie zakładnika połączone ze szczególnym udręczeniem, podlega karze pobawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.

Akcja jest wynikiem współpracy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, Prokuratury Rejonowej w Łasku, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komendy Powiatowej w Łasku i Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Łodzi.

 • Porwanie dla okupu

  Redakcja, 06.09.2016, 09:38

  Fotogaleria zawiera 2 zdjęcia
  2
  Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
  3

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_11835 (IP: *.*.154.73), 06.09.2016, 09:45
  Chyba na oglądali się pitbulla
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12061 (IP: *.*.67.155), 06.09.2016, 11:29
  Wydaje się że to jakaś grubsza sprawa, ciekawe jak się rozwinie
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11262 (IP: *.*.179.176), 06.09.2016, 13:52
  Zorganizowana grupa przestępcza ha he he
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj