Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Podrzucone zwierzęce odpady

Redakcja, 23.08.2016, 13:46

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

Dziewięć ton zwierzęcych odpadów trzeba było usunąć z terenu w sąsiedztwie ronda przy węźle drogi S8 Sieradz Wschód. Jeszcze nie wiadomo kto je podrzucił, sprawę bada policja - czytamy na stronie Urzędu Miasta Sieradza.

← REKLAMA

O ile nie wiadomo, kto odpowiada za wyrzucenie w tym miejscu odpadów, które stanowiły najprawdopodobniej zawartości zwierzęcych jelit i żołądków, to wiadomo, że podatników sprawa ta kosztowała już 8 tys. zł. Tyle bowiem sieradzki magistrat zapłacił za ich usunięcie i utylizację.

- Musieliśmy działać szybko, zaraz po otrzymaniu informacji o odpadach zwierzęcych, odór przez nie wydzielany był nie do zniesienia - wyjaśnia Urszula Pająk, kierownik referatu ekologii i ochrony środowiska sieradzkiego magistratu. Kwota, którą zapłacił urząd będzie podzielona jeszcze pomiędzy Nadleśnictwo Kolumna i Starostwo Powiatowe, bo to właśnie na działkach tych trzech instytucji wyrzucone zostały odpady.

Sprawą zajmuje się policja.

- Prowadzimy postępowanie pod kątem wykroczenia. Sprawcy grozi kara grzywny - tłumaczy Paweł Chojnowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu. Czy uda się go odnaleźć? Wiadome jest, że nieprzyjemny zapach w okolicach dojazdu do węzła Sieradz Wschód pojawił się już w piątek późnym wieczorem. Ślad odpadów, które ostatecznie wyrzucone zostały nielegalnie pod Sieradzem, można było zaś zauważyć już od Łasku. Część odpadów porzuconych zostało już na MOP Sięganów przy trasie S8.

Gnijące pozostałości zwierząt, porzucone w przypadkowym miejscu i nie poddane profesjonalnej utylizacji niosą ze sobą wielkie ryzyko sanitarno-epidemiologiczne, gdyż gnijące szczątki grożą skażeniem ziemi, wód gruntowych, są zagrożeniem dla ludzi i zwierząt.
Jak wyjaśnia Urszula Pająk, najczęściej podrzucane są normalne odpady komunalne. W ostatnim czasie najczęściej są to odpady wielkogabarytowe, które pozostawiane są przy pojemnikach na śmieci na sieradzkich osiedlach. Każdorazowo usunięcie takich podrzuconych odpadów, to koszty, które ponoszą wszyscy podatnicy.

Osoby, które mogłyby udzielić informacji w sprawie podrzuconych zwierzęcych odpadów proszone są o kontakt z policją lub Referatem Ekologii i Ochrony Środowiska tel. 43 826 61 39 do 41.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_11354 (IP: *.*.72.30), 23.08.2016, 21:33
  DZIKI KRAJ
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11987 (IP: *.*.114.7), 25.08.2016, 06:33
  pewnego dnia jechalem do maca to robili tam wywrotke. Wygladalo to na awarie silownika i moze musieli gdzies kupe wyładować... ale mogli po sobie posprzatac Zielona wywrotka i jakis prezesik w ladnym aucie :)
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_11990 (IP: *.*.229.110), 25.08.2016, 10:22
   gdyby to była kupa, to pół biedy
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11992 (IP: *.*.136.239), 25.08.2016, 13:57
  Tak jebało, że dziecko mi w samochodzie zwymiotowało.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj