Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ogólnopolski egzamin psów ratowników

Redakcja, 05.11.2011, 12:31

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Od czwartku w Sieradzu odbywał się ogólnopolski egzamin dla psów ratowników oraz ich przewodników.

← REKLAMA

Do Sieradza zjechali przewodnicy wraz ze swoimi psami z całej Polski, by w czwartek oraz w piątek na terenie kompleksu leśnego w okolicach wsi Stoczki wziąć udział w odbywającym się egzaminie poszukiwania osób zaginionych w lesie.

- Zadaniem zespołu przewodnika i psa jest odnalezienie dwóch osób zaginionych w terenie leśnym. W tym wypadku są to pozoranci, którzy są zamaskowani i niewidoczni. W ciągu 30 minut pies musi zlokalizować te dwie osoby. Pies ma oszczekać to miejsce lub ewentualnie złożyć meldunek [...], natomiast nie wolno mu rozgrzebywać kryjówki, a tym bardziej mieć kontakt bezpośredni z pozorantem - tłumaczył nam przebieg egzaminu Tomasz Rzewuski z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Egzamin był rzeczywiście trudny i nie wszystkim zespołom udało się go zaliczyć.

- Taki egzamin przypomina realną sytuację zbliżoną do akcji poszukiwawczej - tłumaczyła nam biorąca udział w egzaminie Joanna Szumer ze Szczecina. - Stres jest na pewno duży, ale jest także olbrzymia motywacja - opowiadała dalej pani Joanna.

W czwartek w siedzibie PSP w Sieradzu zespoły przechodziły pierwszy etap egzaminu sprawdzający posłuszeństwo psa. W całym dwudniowym egzaminie udział wzięło łącznie 36 psów.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj