Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Dodatkowe atrakcje na place zabaw

Redakcja, 07.07.2016, 18:45

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 5 komentarzy
5

Nowe urządzenia, z długą gwarancją i posiadające wymagane atesty mają pojawić się na czterech placach zabaw w Sieradzu. Miasto szuka firmy, która zajmie się projektem i wykonaniem inwestycji.

← REKLAMA

Dotyczy to czterech placów zabaw w mieście: przy ul. Szlacheckiej, Józefiaka, na terenie Parku Klonowe i Parku Broniewskiego. Miasto na oferty zainteresowanych tym zadaniem firm czeka do 12 lipca włącznie, tego dnia ma też nastąpić otwarcie kopert.

Wykonawca będzie musiał zinwentaryzować wspomniane place zabaw, przeprowadzić taką analizę, aby wyznaczyć strefy bezpieczeństwa, sporządzić projekt i oczywiście wykonać go. Ale co dokładnie pojawi się we wspomnianych miejscach?

Michał Siatarek z Referatu Promocji UM Sieradza wymienia, że na placu zabaw przy ul. Szlacheckiej ma się pojawić hamak typu "bocianie gniazdo", podobnie przy ul. Józefiaka, przy Klonowej pojawi się kolejka linowa. Największe zmiany na placu zabaw w Parku Broniewskiego - to tu będzie można poćwiczyć na "zewnętrznej siłowni".

- Lokalizację wskazali sami mieszkańcy w ankiecie, która była udostępniona na stronie urzędu miasta - dodaje Sitarek.

Stanie tu "biegacz" z oribtrekiem, podciąg nóg z drabinką, twister i wahadło, wioślarz, prasa nożna, ławka, prostownik pleców. Niektóre urządzenia brzmią tajemniczo? Ich działanie będzie można przetestować po zakończeniu prac - w dokumentach przetargu podaje się, że firma na wykonanie zamówienia będzie miała dwa miesiące od dnia zawarcia umowy.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (5)

 • ~gość_11780 (IP: *.*.185.193), 08.07.2016, 23:32
  A może tak konkretny plac zabaw na osiedlu Kasztanowym, a nie tylko parkingi gdzie się tylko da.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_1 (IP: *.*.42.83), 09.07.2016, 01:19
  Wreszcie coś ciekawego nie tylko dla najmłodszych.Tyle że powinno to być zrobione już dawno i nie tylko na placu zabaw tylko tam gdzie to by się przydało na rożnych ośladach.
  Np ,Tysiąclecia,Mickiewicza,Jagielońska itp.Tam gdzie naprawdę się to przyda bo 4 takie otwarte siłownie przy placach zabaw na tyle osób które faktycznie ćwiczą to mało.Powinno być tak gdzieś z 7-10.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11781 (IP: *.*.253.21), 12.07.2016, 14:30
  A małpie klatki dla macierewicza i kaczyńskiego się pojawią.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11781 (IP: *.*.253.21), 12.07.2016, 14:41
  Atrakcyjny program cela plus kiedy wystartuję powsadzam tam nielubianych polityków nie tylko z pis ale także Po np;taki radziu sikorski który jadł ośmiorniczki w sowie ,robił laske amerykanom i chciał toczyć wojne z ruskimi na jabłka.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11828 (IP: *.*.253.113), 19.07.2016, 10:52
  przydala by się druga chustawka na placu za blokiem grota Roweckiego 3
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj