Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zatrzymani pseudokibice

Redakcja, 08.06.2016, 17:52

Policjanci na terenie kilku powiatów województwa łódzkiego, w tym sieradzkiego i zduńskowolskiego, niemalże jednocześnie zatrzymali 10 mężczyzn w wieku od 20 do 27 lat - członków tzw. bojówek, dwóch klubów piłkarskich.

← REKLAMA

Działania miały związek z podejrzeniem ich udziału w bójce pomiędzy pseudokibicami oraz posiadaniem środków odurzających. Za przestępstwa te grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z powołanego w połowie maja 2016 roku Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej w Łodzi wraz z funkcjonariuszami z bełchatowskiej komendy w jednym dniu zatrzymali 10 podejrzewanych członków bojówek Widzewa Łódź i GKS Bełchatów.

W miniony poniedziałek (6 czerwca) niemalże jednocześnie dotarli do mężczyzn zamieszkałych na terenie powiatu bełchatowskiego, sieradzkiego, łaskiego i zduńskowolskiego. Działania opierały się na zebranym wcześniej materiale dowodowym dotyczącym bójki, do której doszło w nocy z 26 na 27 maja 2016 roku w Bełchatowie przy ulicy Paderewskiego.

Podczas przeszukań u pierwszych wytypowanych funkcjonariusze zabezpieczyli komputery i różne inne nośniki informatyczne. Dodatkowo akcesoria "bojówkarskie" takie jak ochraniacze na szczęki i odzież z barwami klubowymi, takie jakie mieli na sobie uczestnicy bójki. Policjanci znaleźli śladowe ilości marihuany. U części z mężczyzn stwierdzono obrażenia wskazujące na udział w tej pseudokibicowskiej konfrontacji. Cała dziesiątka usłyszała zarzuty. W zdarzeniu mogło brać udział nawet kilkadziesiąt osób. Sprawa cały czas pozostaje rozwojowa a policjanci zapowiadają dalsze zatrzymania.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj