Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

15. SBWD z nową strzelnicą

Redakcja, 07.04.2016, 13:39

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 6 komentarzy
6

Na ternie 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia w środę otwarto nową, krytą strzelnicę typu "B". Nowa strzelnica powstała w miejscu starej, która użytkowana była od 1968 roku.

← REKLAMA

Prace rozbiórkowe i budowa nowego budynku rozpoczęły się w 2013 roku. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 5525 m2. Jest tu sześć stanowisk do prowadzenia ognia z broni strzeleckiej na odległość od 50 do 200 m, system sterowania polem tarczowym AGAT/SZMARAGD-B, który umożliwia ustawienie do 76 ukazujących się celów. Linie celów są usytuowane na kilku odległościach dla celów zamontowanych na podnośnikach i dla celów stałych.

W oficjalnej uroczystość otwarcia strzelnicy udział wzięli między innymi Bartłomiej Misiewicz - szef Gabinetu Politycznego MON, płk Robert Głąb - dowódca Garnizonu Warszawa, władze powiatu sieradzkiego, miasta Sieradz, przedstawiciele służb mundurowych i inni zaproszeni goście.

- Przed wojskiem niemałe wyzwania. I to ważne jest nie tylko, aby zachowywać formę przez cały czas, ale też mieć w pamięci słowa prezydenta RP Andrzeja Dudy, że wolność i niepodległość nigdy nie jest dana raz na zawsze. Warto o tym pamiętać, dlatego dzisiaj chcemy, aby wojsko było nie tylko dobrze wyszkolone i wyposażone, ale też żeby miało gdzie ćwiczyć, w godnych, nowoczesnych warunkach, na miarę nowoczesnej armii. Dzisiaj otwarcie nowej strzelnicy w brygadzie sieradzkiej, to zaszczyt - mówiło ogółu Bartłomiej Misiewicz.

- Absolutną podstawą tego dnia jest dzień, w którym przełożeni na odpowiednio wysokim szczeblu zaakceptowali koncepcję strzelnicy i zrozumieli, że bez takiego obiektu właściwie żadna jednostka wojskowa funkcjonować nie może - mówił płk Głąb.

- Stoimy przed obiektem, który przez kolejne dziesięciolecia będzie służył szkoleniu tysięcy żołnierzy - dopowiadał gospodarz jednostki płk Roman Januszewski, który podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania strzelnicy.

Całkowity koszt budowy strzelnicy zamknął się w kwocie około 25 milionów złotych. Będą mogli z niej korzystać żołnierze 15. SBWD, WKU Sieradz, 32. BLT Łask, Żandarmeria Wojskowa Łask, Posterunek Radiolokacyjny Dalekiego Zasięgu Łask, funkcjonariusze Policji Państwowej Sieradz, funkcjonariusze Zakładu Karnego Sieradz, inne jednostki i instytucje za zgodą dowódcy brygady.

Można tu strzelać z broni małokalibrowej i średniokalibrowej osobistej, indywidualnej i zespołowej z wykorzystaniem amunicji karabinowej o kalibrze nie większym niż 7,62 mm oraz amunicji pistoletowej 9 mm, wystrzeliwanej z prędkością początkową 1000 m/s i energią początkową nie większą niż 3800 Juli. Karabiny wyborowe 7,62 mm SWD. Na obiekcie jednorazowo będzie mogło znajdować się 60 żołnierzy.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (6)

 • ~gość_11121 (IP: *.*.67.162), 07.04.2016, 13:46
  a za odpłatnoscia dla cywili bedzie dostępna ?
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_11201 (IP: *.*.183.197), 07.04.2016, 13:52
   Nie
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11178 (IP: *.*.87.13), 08.04.2016, 11:03
  no to ciekawe czy uczniowie z klasy wojskowej będą wpuszczani
  wcześniej byli ciekawe jak teraz
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_10973 (IP: *.*.176.94), 09.04.2016, 13:49
  od kiedy to w wojsku meldują cywilnemu pracownikowi MON-u
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_10821 (IP: *.*.140.3), 09.04.2016, 19:45
  Powinni dla zwyklych zjadaczy chleba udostępnic za opłatą , ja bym sobie postrzelał ,służyłem w tej jednostce 27 lat temu.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_10756 (IP: *.*.63.18), 11.04.2016, 12:00
  dziś szef gabinetu politycznego ministra figura i szycha jak kiedyś sekretarz kc PZPR zawsze przed dowódcami .
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj