Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Egzamin do szkoły podoficerskiej

Redakcja, 24.02.2016, 12:09

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W sieradzkiej brygadzie odbyły się egzaminy kwalifikujące żołnierzy korpusu szeregowych do szkoły podoficerskiej.

← REKLAMA

Aby stać się podoficerem należy ukończyć kurs, a wcześniej przebrnąć przez brygadowe sito kwalifikacyjne. Kwalifikacje w Sieradzu zostały przeprowadzone w oparciu o "Regulamin kwalifikowania na kurs doskonalący dla szeregowych zawodowych, posiadających zgodę na przystąpienie do egzaminu na podoficera".

Żołnierze musieli się wykazać wiedzą podczas sprawdzianu teoretycznego, przejść pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną i zaprezentować umiejętności podczas sprawdzianu praktycznego. Praktyka obejmowała sprawdzian z regulaminów, wychowania fizycznego oraz wykonywania norm szkoleniowych (taktyka - pokonywanie terenu na polu walki, szkolenie ogniowe - przygotowanie do strzelania, OPBMR - nakładanie maski przeciwgazowej, szkolenie medyczne - ułożenie rannego w pozycji bezpiecznej).

Wszystko po to, aby w sposób kompleksowy zweryfikować żołnierskie umiejętności i skierować na kurs tych najlepszych. Egzamin odbył się tydzień temu.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj