Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Konferencja: Kształcenie a rynek pracy

Redakcja, 20.11.2015, 07:15

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Sieradzu, Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu i Powiatowy Urząd Pracy w Sieradzu zorganizowały konferencję "Kształcenie zawodowe dla rynku pracy - Krajowy Fundusz Szkoleniowy".

← REKLAMA

Organizatorzy postawili sobie za cel zbudowanie lokalnej sieci współpracy na rzecz rozwoju edukacji zawodowej i aktywizacji rynku pracy.

- Środowiska związane z edukacją zawodową muszą się konsolidować. Szkoła zawodowa, obojętne czy mamy tu na myśli technikum, czy zasadniczą szkołę zawodową, bez pracodawców nie istnieje. Inaczej mówiąc: w procesie kształcenia zawodowego pracodawcy mają kluczowe znaczenie - mówi Ewa Konikowska-Kruk, dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ministerstwie Edukacji Narodowej, która była pierwszym prelegentem.

W swoim wystąpieniu opowiedziała o nowych zawodach, które pojawią się już w przyszłym roku oraz przybliżyła nowe regulacje prawne w zakresie praktycznej nauki zawodu. Potem zapotrzebowanie na zawody i kwalifikacje w województwie łódzkim zreferowała Katarzyna Pawlata z Regionalnego Obserwatorium Rynku Pracy w Łodzi. Z kolei Piotr Trojanowski, prezes zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Warcie odpowiadał na pytanie postawione w tytule swojego wystąpienia: jakiego pracownika oczekuje pracodawca?

W drugim bloku konferencji prelegentami byli przedstawiciele lokalnych placówek oświatowych i instytucji wspierających edukację. I tak Ewa Marciniak-Kulka z Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia nauczycieli w Sieradzu opowiadała o problemach w zakresie kształcenia zawodowego na lokalnym rynku pracy. Wystąpienie Anety Jarczyńskiej z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi poświęcone było Krajowemu Funduszowi Szkoleniowemu. Listę prelegentów zamknął Janusz Grochmalski, doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Łodzi Oddział w Sieradzu, który przedstawił ofertę CIiPKZ dla pracodawców.

Ostatnim punktem konferencji był panel dyskusyjny z przedstawicielami kilku dużych firm w regionie: Spółdzielni Dostawców Mleka w Wieluniu, firmy "Wielton" (producent naczep) z Wielunia oraz ZWiK w Warcie.
Słuchaczami wystąpień byli dyrektorzy szkół zawodowych, urzędów pracy i instytucji przygotowujących do wykonywania zawodów z terenu oddziaływania CIiPKZ, WODN i PUP.
Konferencję otworzył wicestarosta sieradzki Mariusz Bądzior, będący jej gospodarzem. Spotkanie zostało zorganizowane w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sieradzu.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj