Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Drożej ŁKA z Łodzi do Sieradza

Redakcja, 05.07.2015, 09:43

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 6 komentarzy
6

Wzrosły opłaty za bilety Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Łódź-Sieradz. Są i inne zmiany.

← REKLAMA

ŁKA zmiany wprowadziła w czerwcu. Średnio bilety jednorazowe na przystankach na trasie Łódź-Sieradz wzrosły o kilkanaście procent. Największa podwyżka dotknęła podróżujących do Chechła, Dobronia i Kolumny (aż o 40 proc., z 5 do 7 zł) i do Łasku (o 33 proc., z 6 do 8 zł). Nadal 13 zł zapłacimy za bilety do Męckiej Woli i Sieradz Męka. Samorząd wojewódzki zróżnicował, jednolite do tej pory, ceny biletów dojazdu na poszczególne stacje w Sieradzu.

-Zmiana niektórych opłat zryczałtowanych obowiązujących na linii Łódź - Sieradz jest spowodowana głównie względami ekonomicznymi - tłumaczyAnna Kulik z wydziału komunikacji społecznej i promocji ŁKA. - Oferta ta ma na celu promowanie przejazdów pociągami uruchamianymi przez naszą spółkę. Ceny są nadal atrakcyjne i ustalone zostały na poziomie zapewniającym konkurencyjność względem opłat w innych środkach transportu - podkreśla.

ŁKA likwiduje też 50 proc. ulgi dla osób, które ukończyły 60 lat, a w zamian oferuje taryfę "Łódzkie Łączy", które uprawnia do 30 proc. zniżki od cen podstawowych. Wzrasta tez cena biletów wycieczkowych wydawanych w weekend. Obowiązują one też w piątki od 18, a nie jak wcześniej, od godz. 16. Z oferty zniknął całkowicie "Bilet Wypoczynkowy" (odpowiednik "Biletu Turystycznego" czy "Biletu Podróżnika").

Są i zmiany pozytywne. Grupy od dwóch do czterech osób mogą liczyć na 30 proc. zniżkę, wcześniej obowiązywała ona tylko wtedy, gdy w grupie było dziecko do 16. roku życia. ŁKA wprowadza także bilet godzinny ważny na obszarze Łodzi, Pabianic i Zgierza. Kosztuje on 4,5 zł i jest o 1,5 zł droższy od funkcjonującego w niezmienionej formie biletu półgodzinnego.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (6)

 • ~gość_9158 (IP: *.*.31.158), 05.07.2015, 14:16
  Chcieli Nas przekonać do Siebie, a jak już te zrobili to podnieśli ceny biletów i promocvnen zlikwidowali!!! Banda złodziei.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_6750 (IP: *.*.87.66), 05.07.2015, 18:32
   Niech jeszcze napiszą ile kosztował cały lans z otwieraniem połóaczenia , bezpłątne przejazdy , kiebaski dla gawiedzi itp ku propagandzie partii jedynie słusznej i jaj marszałka.
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_8829 (IP: *.*.41.178), 05.07.2015, 21:35
  Ludzie przestana jeździć koleją - nazwa nie ma znaczenia PKP czy inna zaraza. Może dziadostwo pójdzie po rozum do głowy i obniży ceny. Tylko jednego nie biorą pod uwagę, że raz straconego klienta bardzo trudno ponownie pozyskać.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_8848 (IP: *.*.172.83), 06.07.2015, 15:47
   Bzdura nad bzdurami. Cena jest zróżnicowana ale i tak jest najlepsza. Do tego punktualność, czas dojazdu i komfort.

   Nie ma nic lepszego póki co od ŁKA
   +1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_9276 (IP: *.*.236.17), 22.07.2015, 07:40
  marszałek Stępien sie wylansował to teraz placicie za lans marszałka ze słusznej partiiPO koniec laby płacić płacić
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_9348 (IP: *.*.48.90), 24.07.2015, 09:10
  Dla mnie i tak granda. Włodarze Sieradza, Zduńskiej Woli czy Łaski - chyba śpią. Łódź jak zwykle robi wszystko pod siebie i dla siebie. Bilet godzinny - koszt 4,5 zł. Przejazd między Zduńską Wolą a Sieradzem 14 minut - koszt 6 zł.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj