Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Wystawa instalacji Olejniczaka

Redakcja, 23.06.2015, 11:50

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Do 21 sierpnia w Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu można oglądać wystawę prac "Adam Olejniczak. Grafika. Książka artystyczna. Obiekt".

← REKLAMA

-Mamy się nią bawić jak dziecko w piaskownicy - mówi Małgorzata Szymlet-Piotrowska, dyrektor BWA.

Autor pochodzi ze Szczecina, a mieszka w Łodzi. W 1993 r. ukończył Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu.

Prezentowana w BWA wystawa to kilkadziesiąt instalacji, rzeźb i obiektów. Zgodnie z zamierzeniem Adama Olejniczaka, część z nich to prace interaktywne, mające zaciekawić widza na tyle, by chciał ich dotknąć.

-Autor udowadnia, że właściwie każdy rodzaj materii może się stać tworzywem. Jest to sztuka, która ma nas zająć. Możemy jej dotknąć, zobaczyć jak działają jej elementy, pobawić się nią - mówi Małgorzata Szymlet-Piotrowska.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj