Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

"Nierzeczywistość rzeczy" Podwysockiej w BWA

Redakcja, 07.01.2015, 12:45

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza na otwarcie wystawy zdjęć Beaty Podwysockiej. Wernisaż zaplanowano na najbliższy piątek - 9 stycznia o godz. 18 w Galerii Sztuki przy ul. Kościuszki 3.

← REKLAMA

Beata Podwysocka z wykształcenia jest filologiem polskim i angielskim. Pracuje jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jest również tłumaczem przysięgłym języka angielskiego. Mieszka w Olsztynie.

Dla mieszkańców Sieradza i okolic nazwisko Podwysocka nie powinno brzmieć obco. Rodzina ta wywodzi się bowiem właśnie z tego miasta.

- Bywam w Sieradzu raz-dwa razy do roku przy okazji świąt i uroczystości rodzinnych. Tam są moje korzenie - mówi Beata Podwysocka, dla której wystawa będzie miała również, a może przede wszystkim, wymiar sentymentalny.

Jej fotografie pokazują otoczenie w sposób nietypowy.

- Autorka szuka oryginalnych ujęć obiektów otoczenia, budynków, ludzi. Obserwując, wydobywa z nich zupełnie nieoczekiwane konteksty i zaskakujące formy - komentuje Małgorzata Szymlet-Piotrowska, dyrektor BWA w Sieradzu.

Od 2010 roku prace Beaty Podwysockiej biorą udział w konkursach fotograficznych w Polsce i za granicą. W Sieradzu pozostaną do końca stycznia.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj