Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Wodnik - twój przewodnik

Redakcja, 10.11.2014, 19:03

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

W piątek 7 listopada w Centrum Edukacji Ekologicznej odbyła się konferencja promująca folder i film "Wodnik - Twój Przewodnik".

← REKLAMA

Film "Wodnik - Twój Przewodnik" opowiada o wodzie, z której korzystają sieradzanie, a folder o tym samym tytule skupia się na rzece Warcie, trzeciej co do długości rzece w Polsce. Projekt został zrealizowany w ramach programu "Edukacja ekologiczna sieradzan 2014", w jego ramach zrealizowano wiele innych przedsięwzięć, w których udział brali mieszkańcy. Największym był festiwal recyklingu.

- Kierowaliśmy się wieloma pobudkami. Obserwujemy, że brzegi Warty nie są już tak często odwiedzane, kiedyś plaże były tłumnie odwiedzane, chcielibyśmy, aby to powróciło. Na zajęciach na łódce, naszej "Sieradzance", zauważyłam, że dzieci są zainteresowane rzeką, to widzenie rzeki nie z brzegów, ale z łódki jest atrakcyjne. Wypatrują różnych stworzeń między innymi bobrów. To skłania nas do działań edukacyjnych - mówi Barbara Rogozińska, pracująca nad programem.

W ramach tego projektu powstanie jeszcze wystawa interaktywna, która będzie zrealizowana w amfiteatrze Parku Staromiejskiego. Wystawa "Warta - rzeka życia" będzie mieć odpowiednio zaaranżowaną przestrzeń i zgromadzi rzeczne eksponaty. Zaplanowanych zostało wiele stanowisk m.in. o tematyce hydrologicznej, biologicznej, hydrotechnicznej i geograficznej. Osią wystawy będzie środowisko geograficzno-biologiczne Warty wraz z terenami przyrzecznymi. Zostanie udostępniona dzieciom i młodzieży ze szkół województwa łódzkiego, jak i zainteresowanym dorosłym odwiedzającym Park Staromiejski. Planowane są zajęcia edukacyjne, jak i indywidualne zwiedzanie. Zadaniem tej interaktywnej instalacji będzie zwiększenie świadomości dotyczącej gospodarowania wodą, a także zwrócenie uwagi na ochronę środowiska rzeki. Chodzi też o podkreślenie atrakcyjności rekreacyjnej Warty i terenów położonych blisko rzeki.

Miasto na projekt "Wodnik - Twój Przewodnik" otrzymało z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi dotację wysokości 222 tys. zł.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_6975 (IP: *.*.87.113), 11.11.2014, 23:54
  fajnie, że jak na to jest kasa to faktycznie ją wykorzystują
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj