Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

54. Biegi Ulicami Sieradza

Redakcja, 13.10.2014, 13:23

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Już po raz 54. odbyły się Biegi Ulicami Sieradza. To cykliczna impreza sportowa, która odbywa się w październiku. W tym roku zorganizowano ją w niedzielę, 12 października.

← REKLAMA

Organizatorzy tak przygotowali imprezę, by w biegach mógł wystartować każdy, kto tylko miał taka ochotę - od dzieci po seniorów.

- Już od pół roku byłem dopytywany kiedy bieg, jakie dystanse. Cieszy nas to, że frekwencja z roku na rok jest coraz wyższa. W zeszłym roku mieliśmy 200 zawodników, w tym roku chyba zamkniemy listę z liczbą 300 - cieszy się Władysław Maciejewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu.

Słowa dyrektora MOSiR potwierdzają uczestnicy wydarzenia:

Bieg były podzielony na 10 kategorii. Zawodnicy mieli do pokonanie dystanse od 600 metrów (dzieci do 10. roku życia), a skończywszy na dystansie 5000 metrów. Zwycięzcą najdłuższej trasy był niekwestionowany mistrz biegów sieradzanin Artur Kozłowski, przed nim uplasowali się dwaj zawodnicy z Kenii.

- Wiedziałem, że na początku narzucą mocne tempo, później trochę "wysiedli". W piątym kilometrze postanowiłem sam zaatakować i udało się dobiec jako pierwszy - mówi Artur Kozłowski, który też chwali publiczność za doping.

Pasje do biegania rodzą się z różnych powodów. Jeden z zawodników przyznaje, że gdy w wyniku wypadku na kolei stracił rękę, rozpoczął bieganie, teraz ma na swoim koncie ponad tysiąc medali! Biegał nie tylko w Polsce, ale i w Ameryce czy na Hawajach.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_6772 (IP: *.*.95.25), 15.10.2014, 14:51
  Przegięcie z tym handlem ludźmi i zwożeniem ich do zakątków Europy, żeby zarobić na ich "wybieganiu". Na szczęście u nas wygrał gospodarz i za to wielkie gratulacje.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_6807 (IP: *.*.113.194), 21.10.2014, 13:17
  Trzeba zmienić system nagród.W kategorii open -malutka.Dopiero dla np.najlepszego europejczyka-duża.Wtedy utnie się wożenie Kenijczyków z miasta do miasta.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj