Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Romuald Koliński nadal dyrektorem

Redakcja, 11.09.2014, 16:38

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Radni miejscy nie wyrazili zgody na zwolnienie radnego Romualda Kolińskiego z funkcji dyrektora ośrodka doradztwa rolniczego w Kościerzynie.

← REKLAMA

Pracodawca Romualda Kolińskiego zwrócił się z wnioskiem do rady miasta o to, by ta wydała zgodę na zwolnienie radnego Kolińskiego z pełnionej przez niego funkcji dyrektora w Kościerzynie. Zgodnie z prawem, aby rozwiązać stosunek pracy z radnym, trzeba wcześniej uzyskać zgodę rady gminy, której zwalniany jest członkiem. W założeniu taka trwałość stosunku pracy ma umożliwić radnym skuteczne i bezpieczne sprawowanie ich funkcji.

Radny Koliński odmówił swojemu przełożonemu wykonania zadania, jakim było kierowanie przez 3 miesiące oddziałem Rejonowego Zespołu Doradców w Pajęcznie. Tłumaczył to brakiem kompetencji w prowadzeniu działalności doradczej. Dyrektor Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach postanowił więc zwolnić dyrektora kościerzyńskiego oddziału.

- Uważam, że chęć mojego zwolnienia nie wynika z mojej działalności w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, oddział w Kościerzynie, gdzie jestem dyrektorem, tylko z jakiś innych przyczyn - mówi Koliński.

Radny wyjaśnia, że w uzasadnieniu pracodawca podaje, że dyrekcja straciła do niego zaufanie. Komisja rewizyjna, która opiniowała wniosek pracodawcy, negatywnie go oceniła i zasugerowała radzie, aby nie podejmowała decyzji o zwolnieniu Kolińskiego.

- Radny Koliński przedstawił swoje wątpliwości, co do motywacji pracodawcy dotyczące rozwiązaniu stosunku pracy i płacy z jego osobą, dlatego komisja przyjęła stanowisko, że skoro pojawiają się takie wątpliwości, to należy je uznać i z tego powodu odmówić rozwiązania umowy. Motywacje pracodawcy nie są takie jak deklarowane, a wiążą się z działalnością pana Romualda Kolińskiego jako radnego - wyjaśnia Juliusz Góraj, przewodniczący komisji rewizyjnej.

Radni miejscy po głosowaniu odrzucili wniosek pracodawcy Kolińskiego.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • Zobacz profil użytkownika mirosław
  mirosław, 12.09.2014, 08:39
  Radny Koliński widocznie pracuje w/g nowych przepisów emerytalnych. Skończył bowiem już 67 lat, a młodzi podobno są bezrobotni? Prawica co innego mówi i wykrzykuje, a jak ma stracić profity, to nie pasuje.
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj