Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Radni powiatowi interpelują

Redakcja, 22.08.2014, 12:32

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sieradzu odbyła się 21 sierpnia jedna z ostatnich sesji Rady Powiatu Sieradzkiego kadencji 2010-2014. Pierwsze po przerwie wakacyjne obrady wykorzystali radni, zgłaszając swoje interpelacje.

← REKLAMA

Interpelacja Edwarda Szewczyka dotyczyła budowy progu spowalniającego jazdę na ul. Burzenińskiej w Złoczewie, na wysokości Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika. - Przy ulicy tej znajdują się dwie szkoły: podstawowa i gimnazjum oraz dwa supermarkety. Ponadto w godz. 6.30-8.10 w dni robocze i 13.30-16 wsiadają tam i wysiadają dojeżdżający do szkół uczniowie. Zdarzały się tam potrącenia dzieci - mówił Edward Szewczyk.

Karol Rajewski zwrócił się starosty Dariusza Olejnika o interwencję i pomoc mieszkańcom ul. Warszawskiej w Sieradzu, którzy odczuwają skutki zmiany nawierzchni jezdni z asfaltowej na granitową. - Zbudowany tam próg zwalniający niestety nie przyniósł oczekiwanych efektów, dlatego proszę pana starostę o natychmiastową interwencję w tej sprawie - powiedział radny Rajewski.

Radny Rajewski nawiązał również do interpelacji zgłoszonej na sesji 16 lipca, dotyczącej usunięcia bramek z boiska przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Męckiej Woli. Karol Rajewski interpelował także w sprawie ustalenia całodobowego dyżuru apteki Nowe Kwiaty Polskie od 18 sierpnia. Placówka ta zastąpiła Aptekę Pod Aniołem, czasowo zamkniętą. Zdaniem radnego, ustalenie dyżuru apteki nastąpiło z naruszeniem ustawy Prawo farmaceutyczne, bowiem zmiana została dokonana bez zgody Rady Powiatu Sieradzkiego. W czwartej interpelacji radny przypomniał, że gmina Brąszewice bezprawnie wycięła 10 drzew w pasie drogowym jednej z dróg powiatowych.

Katarzyna Paprota nawiązała do swojej interpelacji dotyczącej organizacji wystawy stałej obrazów Zygmunta Andrychiewicza w Muzeum Okręgowym w Sieradzu. Wnioskowała także o podjęcie działań w sprawie uregulowania szkody z właścicielami działek w związku z zalaniem lasu w miejscowości Potok koło Złoczewa. - Mieszkańcy Potoka zgłaszają ponadto sprawę dotyczącą przepustu. Jest on wybudowany za wysoko - powiedziała radna Paprota. W ostatniej interpelacji prosiła ona o wystąpienie do burmistrz Złoczewa Jadwigi Sobańskiej oraz powiatowej jednostki sanepidu w Sieradzu o podjęcie działań w związku z wystąpieniem plagi szczurów w Złoczewie.

Kazimiera Gotkowicz prosiła o wycięcie dwóch uschniętych drzew na ul. Broniewskiego w Sieradzu. Przypomniała też sprawę słupków uniemożliwiających parkowanie przed halą sportową przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu. - Słupki te są tak rozmieszczone, że w okresie zimowym uniemożliwiają odśnieżanie - mówiła Kazimiera Gotkowicz.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_6341 (IP: *.*.31.205), 23.08.2014, 15:14
  Nie ma to jak byc radnym bezradnym i nic nie robic tylko kase brac a w gminie Brzeźnio drogi pozal Cie Panie Boze itp.i w gminie sobie prcowac
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj