Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Współpraca poprzez sieć

Redakcja, 24.03.2014, 17:43, aktualizacja: 25.03.2014, 17:44

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Marszałek Województwa Łódzkiego zaprosił prezydenta Sieradza do współpracy w ramach realizacji projektów Łódzka Regionalna Sieć Teleinformatyczna i miejska sieć światłowodowa Sirman.

← REKLAMA

25 marca br. nastąpiło podpisanie listu intencyjnego, którego sygnatariuszami są: Witold Stępień, marszałek województwa oraz Jacek Walczak, prezydent Sieradza.

Województwo łódzkie tworzy sieć szkieletową, wykorzystując dotacje unijne i wspierając inicjatywy lokalnych samorządów. Korzystanie przez mieszkańców, jak i firmy z szerokopasmowego Internetu ma wyeliminować ograniczenia związane z telekomunikacją, transmisją danych, a także dostępem do wiedzy i technologii. Da również samorządom ogromne możliwości w zakresie wdrożenia internetowych systemów wymiany e-administracji.

Projekt Łódzka Regionalna Sieć Teleinformatyczna polega na utworzeniu ponad 500 kilometrów sieci szerokopasmowej w technologii głównie światłowodowej, która obejmie znaczną część województwa. Celem jest zapewnienie powszechnego, szybkiego i bezpiecznego dostępu do wiedzy, usług elektronicznych oraz informacji oferowanych poprzez Internet na terenie wojewódzkich placówek medycznych, przedsiębiorstw oraz jednostek ochrony zdrowia w Łódzkiem. Budowa jednolitej infrastruktury teleinformatycznej pozwoli zwiększyć dostępność do mediów elektronicznych zarówno pacjentów, jak i odwiedzających. Umożliwi także realizację jednego z najważniejszych projektów z zakresu e-usług realizowanych w regionie - projektu związanego z telemedycyną.

W Sieradzu do połowy przyszłego roku powstaną 32 kilometry sieci światłowodowej, która włączy 33 instytucje do szerokopasmowego Internetu. W sieci będą przedszkola, szkoły, biblioteki, miejskie spółki i wojewódzki szpital. Uruchomionych zostanie 8 hot spotów i 6 publicznych punktów dostępu do Internetu (PIAP), zapewniających mieszkańcom i podmiotom gospodarczym bezpłatny dostęp do Internetu i usług publicznych. Wybudowana sieć światłowodowa stanie się fundamentem realizowanych przez Sieradz usług elektronicznych i systemów administracji publicznej. Pierwszą usługą, która zostanie wdrożona wraz z uruchomieniem sieci światłowodowej będzie telefonia internetowa (VoIP).

Zobacz także: Światłowody połączą Sieradz

Fot. UMWŁ

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj