Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Mieszkańcy w walce o ciepło

Redakcja, 06.03.2014, 17:30

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Od dłuższego czasu mieszkańcy kamienicy przy ulicy Dominikańskiej 9 w Sieradzu, która jest współwłasnością sieradzkiego magistratu, walczą o centralne ogrzewanie.

← REKLAMA

Mieszkańcy budynku ubolewają nad tym, że władze miasta nie traktują ich poważanie, mimo że regularnie płacą czynsze i dbają o swoją posesję. Nie rozumieją też, dlaczego ich budynek nie został podłączony do miejskiej sieci cieplnej, która przebiega tuż obok ich posesji.

- Nie jesteśmy równo traktowani przez władze. My od bardzo długiego czasu walczymy o to, aby miasto podłączyło nas do miejskiej sieci cieplnej. My nie zalegamy z czynszami. Nasze lokale nie są lokalami socjalnymi i miasto nie chce nas podłączyć do centralnego ogrzewania, a lokale socjalne takie jak przy ul. Orzechowej 3 czy Polnej 2, gdzie większość mieszkań to mieszkania socjalne, są podłączone do centralnego ogrzewania i w tych przypadkach miasto musi dokładać do tych kamienic - mówią.

Większość osób, które mieszka przy ul. Dominikańskiej 9 to osoby starsze i schorowane - dla nich dużym problemem jest codzienne przynoszenie węgla z piwnicy czy wynoszenie wiadra z popiołem.

W budynku przy ul. Dominikańskiej jest wspólnota, z czego blisko 90 proc. jest w gestii Urzędu Miasta (osiem z dziewięciu lokali). Jednak nawet najmniejszy udziałowiec wspólnoty jest za tym, aby kamienicę podłączono do sieci miejskiej ogrzewania.

Prezydent Sieradz Jacek Walczak mówi, że jest szansa, aby do tej inwestycji doszło jeszcze w tym roku.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_4375 (IP: *.*.252.9), 06.03.2014, 19:39
  Jak wam podłączą to ogrzewanie a nie ocieplą budynku to się okaże że lepiej było se kupić używany piec centralnego ogrzewania i grzejniki i tanim kosztem ogrzewać to tak pójdziecie z torbami przez to ogrzewanie bo w moim sąsiedztwie se ludzie po podłączali ogrzewanie z PEC-u i zaraz je odłączali bo rachunki za te ogrzewanie były astronomiczne. Jak ktoś ma nowo postawiony dom i nowocześnie ocieplony ten dom to podobno rachunek nie jest taki astronomiczny.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_5252 (IP: *.*.70.18), 06.03.2014, 20:46
   Dokładnie to samo pomyślałam. Jak przyjdą pierwsze rachunki za ogrzewanie, szybko będziecie chcieli wrócić do samodzielnego ogrzewania
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • Zobacz profil użytkownika Mistrz Rymu
  Mistrz Rymu, 07.03.2014, 22:21
  Nie martwcie się mieszkańcy mili
  Doczekacie wkrótce takiej chwili
  Jacek po przegranym wyborczym wiecu
  Każdemu z was napali za grosze w piecu
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj