Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

O Kresach w bibliotece

Redakcja, 02.03.2014, 18:49

- Kresowianin był dzielny, pamiętliwy, uparty i romantyczny - mówił Waldemar Bohdanowicz, miłośnik historii Kresów Wschodnich, podczas spotkania Klubu Historycznego w sieradzkiej Powiatowej Bibliotece Powiatowej.

← REKLAMA

Na fali obecnych wydarzeń na Ukrainie opowieści o dawnych kresach Rzeczypospolitej nabierają szczególnego wydźwięku. Waldemar Bohdanowicz swą opowieść snuł w oparciu o opowieść o własnej rodzinie - Bohdanowiczów z Rakowa w dawnym województwie wileńskim. Spotkanie z nim zostało zorganizowane w ramach działalności Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego "Grota".

Pochodzący z Wileńszczyzny Waldemar Bohdanowicz od 1945 r. mieszkał w Łodzi. Pracował w handlu zagranicznym, był także pracownikiem ambasady PRL w Chartumie (1972-1976). W latach 1989-1994 pełnił funkcje prezydenta Łodzi i wojewody łódzkiego. W 2010 roku przeniósł się do Sieradza.

Fot. Tomasz Oszczęda

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj