Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Fundacja AMI w Sieradzu

Redakcja, 18.02.2014, 15:12

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym AMI, działająca od 9 lat w Zduńskiej Woli i kojarzona głównie z dogoterapią, otworzyła swój oddział w Sieradzu.

Fundacja zaczynała w 2005 roku od dogoterapii i ta forma pomocy niepełnosprawnym przetrwała do dzisiaj. Z usług pracujących w niej terapeutów przez lata korzystały dzieci z kilku powiatów, a nawet z sąsiednich województw - opolskiego, śląskiego i wielkopolskiego.

- Rodzice naszych podopiecznych od dawna pytali nas, kiedy uruchomimy filię, bo jest taka potrzeba, a możliwości lokalowe fundacji są skromne i nie przystają do rosnących potrzeb - mówi Magdalena Muzyka-Maciejak, dyrektor zduńskowolskiego, a od niedawna także sieradzkiego oddziału AMI. W Zduńskiej Woli fundacja kilkakrotnie zmieniała siedzibę, by sprostać coraz większemu zapotrzebowaniu na fachową terapię dzieci z dysfunkcjami, jednak w końcu rozwinięcie działalności o filię stało się niezbędne.

Siedzibą fundacji AMI jest budynek przy ul. Warckiej 3 w Sieradzu. Uroczyste, symboliczne otwarcie (fundacja w Sieradzu działa już od listopada 2013 r.) odbyło się w obecności sieradzkich i zduńskowolskich władz samorządowych, a także pracowników AMI, do których należy zaliczyć również dwa labradory o imionach Marlej i Spajki. Od 2012 r. zwierzęta były szkolone przez trenerów Bogumiła Kolędę i Seweryna Resternego, przygotowujących je do pracy z osobami niepełnosprawnymi poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. Marlej i Spajki przeszkolone zostały w ramach projektu "Pies asystent - niesamowity przyjaciel", którym do 2016 r. zostanie objętych dwoje kolejnych zwierząt.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_4744 (IP: *.*.225.240), 18.02.2014, 16:43
  AMI wykonuje świetną robotę, oby takich ludzi było więcej!
  +4
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_5185 (IP: *.*.104.59), 20.02.2014, 22:10
  W końcu będzie dobra rehabilitacja dzieci w sieradzu, bo takiej brak było
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_5630 (IP: *.*.163.88), 15.05.2014, 10:49
  www.rehabilitacjadzieci-sieradz.pl
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj