Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Sprawa emblematu. Radny nie odpuszcza

Redakcja, 01.02.2014, 14:02

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 5 komentarzy
5

Wracamy do sprawy zdemontowanego olimpijskiego emblematu z hali przy II LO w Sieradzu. Zbulwersowany sprawą radny powiatowy Karol Rajewski otrzymał odpowiedź od starosty.

← REKLAMA

Przypomnijmy - w zeszłym roku w czasie remontu hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu zdjęto z jej elewacji blaszany emblemat przedstawiający sportowców na tle kół olimpijskich. Symbol, który wisiał tam od 1974 roku, na stałe wrósł w wizerunek ówczesnej szkoły budowlanej. Po remoncie emblemat nie wrócił na swoje miejsce z powodu termoizolacji elewacji budynku. Taki obrót sprawy oburzył radnego powiatowego Karola Rajewskiego, który interpelował do starosty powiatowego, piastującego pieczę nad placówkami ponadgimnazjalnymi, o przywrócenie symbolu w dawne miejsce.

Starosta sieradzki Dariusz Olejnik poradził się ekspertów, którzy wykluczyli możliwość zawieszenia - jak się okazuje - skorodowanego emblematu na elewacji hali sportowej. Konstrukcja ściany oraz docieplenie wykonane w technologii lekkiej (styropian) nie pozwala na montaż tego typu elementów. Możliwe jest zamontowanie emblematu na oddzielnej konstrukcji, ale wiąże się to ze znacznymi kosztami połączonymi z renowacją - około 25.000,00 zł - czytamy w dokumencie, jaki wysłał starosta do radnego. Urzędnik dodaje, że w ten sposób zostałaby zniszczona nowa elewacja sali sportowej - m.in. poprzez korozję metalu oraz ptasie odchody.

Stanowisko starosty jeszcze bardziej zbulwersowało radnego Rajewskiego. Przeraził mnie brak poszanowania dla historii tego miejsca i arogancja władz wobec głosu społeczeństwa, które domaga się, by emblemat wrócił na swoje miejsce. Nie żyjemy w średniowieczu i tłumaczenie o braku możliwości technicznych, korozji i ptasich odchodach nie przystoi władzy - czytamy na stronie internetowej radnego, który wystosował kolejne, tym razem ostrzejsze, pismo do Dariusza Olejnika.

Radny dopytuje teraz o autorów ekspertyzy i ich kwalifikacje. Na dodatek zastanawia się, czy skoro emblemat jest w złym stanie, to czy nie zagrażał bezpieczeństwu publicznemu, wisząc na elewacji jeszcze przed remontem. Dodatkowo Karol Rajewski docieka, czy wykonane ocieplenie budynku zamontowane na słabej konstrukcji ściany nie stanowi teraz zagrożenia dla użytkowników hali.

Zobacz także: Radny interpeluje ws. emblematu

Fot. Strona internetowa K. Rajewskiego

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (5)

 • ~gość_4394 (IP: *.*.87.13), 01.02.2014, 21:47
  Ja tam rdzy nie widzę a umocować też się da wystarczy przewiercić aż do ściany budynku...
  sam emblemat tez nie jest az tak ciężki bo jest z blachy a nie z odlewanego metalu
  -4
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_5027 (IP: *.*.28.195), 01.02.2014, 23:57
  pewnie go zniszczyli, połamali i nie da się go już złożyć, więc teraz robią wymówki :D
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_5030 (IP: *.*.71.83), 02.02.2014, 17:40
   Emblemat jest nadal, tylko, że od drugiej strony, obok boiska szkolnego :)
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_5029 (IP: *.*.65.16), 02.02.2014, 12:16
  dlaczego tylko 25.000 zł, a nie 100.000, a nawet 300.000 zł?
  Kto da więcej?
  Eksperci z bożej łaski!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_5033 (IP: *.*.85.211), 03.02.2014, 12:07
  Olejnik i Krasiński mają teraz większy problem, jak załatwić sobie cieczoodporne mundurki, bo ich też może spotkać to co Millera
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj