Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Za ile mieszkanie w Sieradzu?

Redakcja, 31.12.2013, 13:04

Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Średnia cena mieszkania w Sieradzu to 135 tys. zł - wynika z danych portalu nieruchomości Domy.pl. Średnia stawka za metr kwadratowy wynosi 2,6 tys. zł, a właścicielem najtańszego lokum w mieście możemy stać się już za 79 tys. zł.

← REKLAMA

Najmniejszy wybór mają poszukujący w Sieradzu kawalerek. Mieszkania te nie stanowią nawet 10% wszystkich ofert z sieradzkiego rynku wtórnego. Wszystkie kawalerki charakteryzują się podobnym metrażem - 28-33 m2 - oraz bardzo dobrym stanem, ponadto wszystkie posiadają centralne ogrzewanie. Ich ceny wahają się od 84 tys. zł do 114 tys. zł przy średniej 93 tys. zł i 3,2 tys. zł za metr kwadratowy.

Jeśli chcemy kupić M3, mamy nie tylko ponad trzykrotnie większy wybór, lecz także znacznie niższą średnią cenę za metr kwadratowy - 2,7 tys. zł. Najtańsze z nich możemy kupić już od 79 tys. zł, czyli za kwotę mniejszą niż w przypadku kawalerek, najdroższe - za 150 tys. zł. Najczęściej spotykanym mieszkaniem w tej grupie jest lokal w bardzo dobrym stanie, z centralnym ogrzewaniem i balkonem, wymagający płacenia czynszu w wysokości 250-350 zł. Średnia cena dwóch pokoi to 114 tys. zł.

Największa grupa ofert na sieradzkim rynku wtórnym to mieszkania trzypokojowe, stanowiące prawie 45% propozycji sprzedaży. Przeciętna stawka za M4 wynosi 142 tys. zł, a ich metraż to 42-64 m2. Ceny zaczynają się tu od 92 tys. zł, a najdroższe mieszkania kosztują do 200 tys. zł. Także lokale trzypokojowe w dobrym lub bardzo dobrym stanie czekają na nabywców. M4 odznaczają się najniższą w całym mieście średnią ceną za metr kwadratowy - 2,5 tys. zł.

Ceny lokalnych mieszkań czteropokojowych zaczynają się od 145 tys. zł, a kończą na 167 tys. zł, choć można natrafić też na stawki rekordowo wysokie, czyli 369 tys. zł. Tak duże sumy spowodowane są bardzo wysokim standardem mieszkania i atrakcyjną lokalizacją. Z kolei najtańsze mieszkania wymagają jeszcze płacenia miesięcznego czynszu w wysokości powyżej 600 zł. Koszt metra kwadratowego w tej kategorii to 2,6 tys. zł.

Fot. Wikipedia

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_4736 (IP: *.*.64.74), 02.01.2014, 14:42
  co z tego jak nie ma ich za co kupić:)
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3947 (IP: *.*.137.213), 07.01.2014, 09:53
  M2 OD 84 TYSIĘCY ZARAZ WYJMĘ Z PORTFELA I PÓJDĘ SOBIE KUPIĆ A MAM 23 LATA I NIE CHCĘ MIESZKAĆ Z RODZICAMI :/
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj