Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Aukcja prac podopiecznych WTZ

Redakcja, 05.12.2013, 19:11

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

4 grudnia kolejny raz odbyła się aukcja prac podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej przy MOPS w Sieradzu.

← REKLAMA

Na organizowanej po raz piętnasty aukcji wystawiono blisko 100 prac wykonanych przez uczestników terapii zajęciowej prowadzonych przez WTZ. Dochód z aukcji przeznaczony będzie na cele rehabilitacyjne osób niepełnosprawnych skupionych przy WTZ.

- Staram się żeby były ładne, staranne, aby na aukcji ktoś je kupił - mówi Aleksandra Bednarska, podopieczna WTZ. - Na warsztaty trafiłam, aby nie siedzieć w domu, mam kontakt z koleżankami, z ludźmi, a jakbym siedziała w domu to bym się po prostu zanudziła i nie wyszywałabym tak ładnych prac - wyjaśnia.

Każdy, kto przyszedł w środę na aukcję zorganizowaną przez WTZ, mógł wylicytować coś dla siebie. Ceny wywoławcze zaczynały się od kilku złotych a kończyły na blisko 100 zł. I tym razem walka między uczestnikami aukcji była bardzo zacięta.

- To bardzo szczytny cel, znam tutaj też osobiście osoby, które biorą udział aukcjach uczestników WTZ, w związku z tym chciałam ich wesprzeć. Te prace są piękne niepowtarzalne i absolutnie myślę, że zawisną na mojej ścianie, tak bardzo mi się podobają - powiedziała nam uczestniczka aukcji Paulina Kulińska.

- Jest to sukces tych osób, które te prace wytwarzają we własnym zakresie, ale również jest kwestia docenienia przez osoby, które przychodzą na aukcję, bo one widzą coraz większą wartość w pracach, które nie mają charakteru seryjnego, fabrycznego, a uważają, że te prace, które są rękodziełem, które są wytworem ludzkich rąk mają większość wartość - mówił Włodzimierz Smus, wicedyrektor sieradzkiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Do akcji WTZ włączył się także sieradzki Zakład Karny. Poza udziałem w samej aukcji sieradzka jednostka przekazała ponad 30 prac różnego rodzaju, wykonanych w więziennym oddziale terapeutycznym w ramach terapii zajęciowej.

Podczas środowej aukcji udało się zebrać blisko 4 tys. zł., lecz to nie koniec. Pozostałe prace będzie można kupić na Jarmarku Adwentowym, który odbędzie się 15 grudnia na placu pod sieradzkim teatrem.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj