Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Cezary Grabarczyk zasłużonym dla Ziemi Sieradzkiej

Redakcja, 29.11.2013, 16:21

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

Starosta sieradzki Dariusz Olejnik wręczył wicemarszałkowi Sejmu Cezaremu Grabarczykowi medal "Zasłużony dla Ziemi Sieradzkiej". Uroczyste wręczenie nastąpiło na XXXVIII sesji Rady Powiatu Sieradzkiego.

← REKLAMA

Wniosek do kapituły tytułu honorowego we wrześniu tego roku złożył Dariusz Olejnik, uzasadniając go licznymi zasługami wicemarszałka (a wcześniej ministra infrastruktury) dla Ziemi Sieradzkiej i województwa łódzkiego.

W uzasadnieniu do uchwały w sprawie nadania tytułu wymienione zostały: przyczynienie się do budowy drogi S8 w tzw. wariancie łódzkim, autostrady A2 od Strykowa w kierunku Warszawy, autostrady A1 północ-południe, modernizacja łódzkiego lotniska im. Władysława Reymonta, budowa nowego centrum Łodzi oraz gruntowna przebudowa dworca Łódź Fabryczna.

- Dla nas, mieszkańców Ziemi Sieradzkiej, kluczowe znaczenie miała budowa drogi S8 w wariancie północnym. Powiem wprost: panie marszałku, gdyby nie pan, tej drogi byśmy nie mieli - powiedział starosta, wręczając medal Cezaremu Grabarczykowi.

Po wręczeniu, w krótkim przemówieniu wicemarszałek przypomniał starania o korzystny dla powiatu sieradzkiego przebieg S8. - Wielokrotnie, gdy tu bywałem, widziałem, że bardzo czekacie na tę drogę. Razem ją wywalczyliśmy ją i w ten sposób zadbaliśmy o przyszłość Ziemi Sieradzkiej. Wierzę, że będzie to dobra przyszłość. Bardzo się cieszę, że potraktowaliście mnie państwo jak sieradzanina - powiedział Cezary Grabarczyk.

Tytuł Honorowy "Zasłużony dla Ziemi Sieradzkiej" został przyznany Uchwałą Rady Powiatu Sieradzkiego z 26 września 2013 roku. Medal został wręczony podczas sesji Rady Powiatu Sieradzkiego odbywającej się w piątek 29 listopada 2013 r.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_4525 (IP: *.*.32.62), 29.11.2013, 18:07
  Chyba jakiś żart, Olejnik docenia PO ciekawe co chce ugrać dla siebie ?
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_4479 (IP: *.*.50.42), 29.11.2013, 18:14
   Im się wszystkim w głowach popieprzyło. Grabarczyk zasłużony? Został wybrany posłem z ziemi łódzkiej, więc to był jego psi obowiązek, by doprawdzić te sprawy po myśli swoich wyborców!
   +2
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_4531 (IP: *.*.87.181), 29.11.2013, 21:06
  starosta tez zasłużony??? tylko w czym ??? i kto da mu ORDER.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_4362 (IP: *.*.106.134), 29.11.2013, 21:48
  do gościa4479
  a właśnie , że to wyróżnienie jak najbardziej zasłużone. Mamy i mieliśmy wielu posłów / chociażby p. Grabicka, / którzy w dooopie mieli nasz region, a co nasz aktualny poseł Tomcio robi? .Swego czasu podpiął się pod Cezarego /budowa s-8/, a aktualna kadencja to rozdawanie tulipanów na 8 marca , ot i wszystko..Zaś dzięki niemu / Grabarczykowi/ województwo zyskało na infrastrukturze chyba najbardziej w kraju-s-8, dworzec w łodzi, obwodnica Pabianic itd.
  -3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj