Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Wyszkolili podoficerów

Redakcja, 20.05.2013, 15:16

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W piątek, 17 maja, w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi z siedzibą w Sieradzu zakończył się kurs podoficerski strażaków. Ukończyło go 30 kursantów.

← REKLAMA

Na piątkową uroczystość przybyli między innymi komendant wojewódzki PSP w Łodzi nadbryg. Andrzej Witkowski, naczelnik kształcenia w CSPSP w Częstochowie bryg. Jacek Antos, komendant powiatowy policji w Sieradzu mł. insp. Krzysztof Woskowski, starosta sieradzki Dariusz Olejnik oraz kadra ośrodka.

Wśród uczestników, którzy odebrali świadectwa i awanse na wyższe stopnie, znalazła się jedna kobieta - Izabela Pałczyńska-Miszczak z Komendy Miejskiej PSP w Łodzi.

- Instruktorzy kładli nacisk, żeby jednak, mimo że jestem kobietą, przeszła wszystko to, co koledzy - mówi o kursie Izabela Palczyńska-Miszczak.

Opiekę merytoryczna nad sieradzką szkołą, gdzie strażacy doszkalali swoje umiejętności, pełni Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Jak powiedział nam naczelnik sieradzkiego ośrodka młodszy brygadier Grzegorz Maciaszek, to pierwszy kurs, który cały odbył się w Sieradzu.

- Strażakom z pewnym doświadczeniem wydaje się, że potrafią wszystko. Widzieli wiele, natomiast świat idzie do przodu i cały czas trzeba się dokształcać. Tutaj mają niepowtarzalną okazję, żeby zdobyć nowy pakiet wiedzy, doświadczeń w zakresie taktyki działań ratowniczych i gaśniczych - wyjaśnia Maciaczek.

W rozmowie z nadbrygadierem Andrzejem Witkowskim, komendantem wojewódzkim PSP w Łodzi, usłyszeliśmy, że tego typu kursy będą nadal się odbywać w sieradzkim ośrodku, ponieważ kursanci ze szkoły mogą korzystać z najlepszego poligony strażackiego.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj