Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zakończyła się konferencja kosmiczna

Redakcja, 19.10.2012, 09:00

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Czwartek był ostatnim dniem III Sieradzkiej Konferencji Kosmicznej organizowanej na cześć pochodzącego z Sieradza Arego Szternfelda.

← REKLAMA

W czwartek miały miejsce przede wszystkim wykłady prowadzone przez naukowców z Polskiej Akademii Nauk, Politechniki Warszawskiej oraz stowarzyszenia Mars Society Polska, którego celami są m.in. badanie oraz kolonizacja planety Mars.

Konferencja była także okazją do zaprezentowania osiągnięć polskich studentów w budowie urządzeń, które w przyszłości mogą być używane w misjach kosmicznych. O tym, dlaczego warto inwestować w tego typu technologie, opowiada Mateusz Józefowicz, prezes Mars Society Polska.

Kliknij, aby zobaczyć większą mapęSieradzka Konferencja Kosmiczna to impreza naukowa poświęcona na cześć Arego Szternfelda - twórcy podstaw kosmonautyki urodzonego 14 maja 1905 r. w Sieradzu. Muzeum Okręgowe w Sieradzu, pragnąc spopularyzować postać tego uczonego i problematykę kosmiczną, opracowało program pod hasłem "Dziedzictwo Arego Szternfelda", jednym z elementów którego jest organizacja Sieradzkich Konferencji Kosmicznych.

Do ich organizacji Muzeum pozyskało jako współorganizatorów: Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Komitet Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskej Akademii Nauk, Narodowe Centrum Kultury, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Starostwo Powiatowe w Sieradzu i Urząd Miasta w Sieradzu.

Zobacz także: Pierwszy dzień III Sieradzkiej Konferencji Kosmicznej

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj