Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ruszyła III Sieradzka Konferencja Kosmiczna

Redakcja, 17.10.2012, 18:44

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

W środę 17 października w Sieradzu oficjalnie rozpoczęła się dwudniowa konferencja naukowa poświęcona badaniom kosmosu.

← REKLAMA

Cześć nieoficjalna wydarzenia rozpoczęła się już wczoraj w Teatrze Miejskim, gdzie odbył się I Przegląd Filmów Kosmicznych przeznaczony dla szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz mieszkańców Sieradza.

Dziś podczas oficjalnego otwarcia konferencji zaprezentowano wystawę, na której można zapoznać się z dorobkiem Arego Szternfelda. Później przedstawiciele Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk wygłosili kilka prelekcji związanych z kosmosem i wykorzystywanych w nim technikach. Mówi prof. Zbigniew Kłos z warszawskiego CBK PAN:

Kliknij, aby zobaczyć większą mapęO godzinie 17 rozpoczął się koncert kameralny "Z Sieradza do gwiazd" w wykonaniu artystów scen łódzkich, pod kierownictwem Jerzego Wolniaka. Dziś wręczono także nagrody osobom biorącym udział w konkursie "Polska w Europejskiej Agencji Kosmicznej" - mającym na celu popularyzowanie Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz wiedzy na temat satelitów.

Na jutro zaś zaplanowane są m.in. kolejne wykłady oraz pokazy wynalazków polskich studentów z dziedziny kosmicznej.

Sieradzka Konferencja Kosmiczna to impreza naukowa poświęcona na cześć Arego Szternfelda - twórcy podstaw kosmonautyki urodzonego 14 maja 1905 r. w Sieradzu. Muzeum Okręgowe w Sieradzu, pragnąc spopularyzować postać tego uczonego i problematykę kosmiczną, opracowało program pod hasłem "Dziedzictwo Arego Szternfelda", jednym z elementów którego jest organizacja Sieradzkich Konferencji Kosmicznych. O Konferencji opowiada Jerzy Kowalski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Sieradzu:

Do ich organizacji Muzeum pozyskało jako współorganizatorów: Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Komitet Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskej Akademii Nauk, Narodowe Centrum Kultury, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Starostwo Powiatowe w Sieradzu i Urząd Miasta w Sieradzu.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_935 (IP: *.*.44.42), 17.10.2012, 18:57
  O fajnie, że o tym napisaliście, bo jestem pod ogromnym wrażeniem tej konferencji. W Sieradzu mogą naprawdę dziać się rzeczy naprawdę ciekawe i chwała za to wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do organizacji tej konferencji. I już nie mogę doczekać się jutra. Start o 10, program jest tutaj http://www.muzeum-sieradz.com.pl/konferencja/program.pdf
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj