Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zakład Karny bardziej przystępny

Redakcja, 21.08.2012, 18:52

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Zakład Karny w Sieradzu przeprowadza inwestycję, która ułatwi osobom odwiedzającym realizację widzeń z osadzonymi oraz załatwianie czynności administracyjnych.

← REKLAMA

Obecnie wszystkie czynności związane z kontaktem między Zakładem Karnym w Sieradzu a "światem zewnętrznym" realizowane są poprzez jedną bramę wejściową. Dostają się przez nią funkcjonariusze i pracownicy, osoby odwiedzające osadzonych oraz inni interesanci. Przebiega przez nią także cały ruch kołowy związany m.in. z transportem osadzonych przez Służbę Więzienną, konwojowaniem tymczasowo aresztowanych przez Policję oraz dostawami towarów i usług.

Sytuacja ta ulegnie zmianie. Ruszyły prace budowlane nowej portierni, do której zostanie skierowany cały ruch pieszy. Prace zostaną zakończone do końca roku. Już niedługo w murze przy ul. Orzechowej zostanie wykute nowe wejście. Będzie ono zlokalizowane w pobliżu bramy głównej i poprowadzi do budynku, w którym znajdzie się m.in. poczekalnia, biuro przepustek, punkt przyjmowania paczek oraz toaleta. Takie rozwiązanie poprawi płynność związaną z ruchem osób, które z różnych powodów odwiedzają sieradzkie więzienie. Cała inwestycja będzie kosztowała ponad 400 tysięcy złotych, a jest realizowana przez firmy z regionu sieradzkiego.

- Planując tę inwestycję braliśmy pod uwagę bardzo wiele czynników - mówi płk. Paweł Szychowski, dyrektor Zakładu Karnego w Sieradzu. - Najważniejsze w naszym przypadku jest bezpieczeństwo zarówno społeczeństwa, funkcjonariuszy jak i samych osadzonych. Rozwiązanie, które zaproponowaliśmy i realizujemy, na pewno wpłynie na poziom bezpieczeństwa poprzez realizację takich czynności jak kontrole osób, pojazdów i towarów w bardziej optymalnych warunkach. Chcemy także poprawić komfort osób, które oczekują na wejście na teren jednostki. Pomieszczenia i rozwiązania, które pojawią się w nowej poczekalni, na pewno ten komfort podniosą - dodaje dyrektor.

W sieradzkim zakładzie przebywa ponad 900 osadzonych. Każdemu z nich przysługuje od dwóch do czterech widzeń w miesiącu. Średnio w roku udzielanych jest około 7 tysięcy widzeń oraz przyjmowanych jest ponad 6 tysięcy paczek. W prowadzonych przez sekretariat jednostki dziennikach na przestrzeni roku rejestrowane jest około 30 tysięcy różnych spraw.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_1187 (IP: *.*.11.251), 06.12.2012, 15:30
  Szkoda tylko, ze od chwili złożenia karty widzenia upływa 2 godziny do wejścia na salę widzeń. To,z e ktoś może nie lubić osadzonych to sprawa pracowników ZK, ale czemu są winni oczekujący na widzenia, matki z dziećmi na ręku, osoby starsze albo chore, chcące odwiedzić osadzonych? Czy to ignorancja pracowników połączona z taktyką aby zniechęcić odwiedzających?
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj