Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat / Historia

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Powiat uczci powstanie

Redakcja, 23.07.2019, 21:03

Zapraszamy do Starostwa Powiatowego w Sieradzu na spotkanie poświęcone 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Odbędzie się ono 1 sierpnia o godz. 19:00 w sali konferencyjnej nr 113 na pierwszym piętrze starostwa.

← REKLAMA

Na spotkanie złożą się trzy wystąpienia:

1. "Chłopcy silni jak stal, czyli Szare Szeregi w powstaniu warszawskim" - harcmistrz Piotr Lewandowski z Hufca ZHP Sieradz.

2. "Sieradzanie w powstaniu warszawskim" - Jan Pietrzak, historyk i regionalista sieradzki.

3. "Ks. Apolinary Leśniewski ps. Maron - kapelan AK w powstaniu warszawskim" - Ewelina Ślązak, historyk z IPN w Łodzi, autorka biografii i ks. Leśniewskim.

Trzy dni przed rocznicą - 29 lipca o godz. 10:00 - w holu na parterze starostwa zostanie otwarta wystawa poświęcona mieszkańcom regionu sieradzkiego, którzy uczestniczyli w powstaniu warszawskim.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj