Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Fudusze europejskie budują wspólnotowość w powiecie sieradzkim

Redakcja, 28.07.2022, 22:51

Współpraca i solidarność to jedne z głównych wartości Unii Europejskiej, które są realizowane za pomocą Funduszy Europejskich na terenie całego województwa łódzkiego. Różne inicjatywy i projekty, od prowadzenia działań na rzecz cyfryzacji, przez rewitalizację terenów zdegradowanych i poprawę infrastruktury, ochronę dziedzictwa kulturowego i rozwój turystyki, aż po dbanie o środowisko naturalne i przejście na niskoemisyjną gospodarkę lokalną, pomagają spajać lokalne społeczności i tworzyć lepszą przyszłość regionu wraz z Funduszami Europejskimi.

← REKLAMA

Ludzi łączy poczucie przynależności do zamieszkiwanego miejsca oraz wspólne interesy, cele, potrzeby i marzenia. Fundusze Europejskie, pomagając w realizacji wspólnych przedsięwzięć, kształtują zdolność do tworzenia więzi i współdziałania w każdym powiecie województwa łódzkiego.

Solidarność podstawą zmian

Mnogość inwestycji i ciągłych zmian następujących w regionie dzięki dotacjom z Unii Europejskiej przyczynia się do tworzenia i umacniania więzi społecznych wśród lokalnych społeczności. Inicjatywy takie jak Pikniki Województwa Łódzkiego, czy podróżowanie po województwie i wakacyjne zwiedzanie regionalnych perełek architektonicznych oraz zrewitalizowanych miast, pomagają tworzyć wspólnotowość. Działania Unii Europejskiej budują zatem regionalną solidarność przez osiąganie wspólnych celów prowadzących do rozwoju regionu.

Fundusze Europejskie w powiecie sieradzkim

Budowanie lokalnej solidarności poprzez inwestycje Funduszy Europejskich jest widoczne m.in. w projekcie "Rozwój gospodarki turystycznej poprzez budowę obiektu turystycznego Hotelu Superfala w Ostrowie Warckim". Turystyka jest bowiem znaczącym obszarem działań Unii Europejskiej, który przyczynia się do tworzenia regionalnych więzi społecznych. Na terenie powiatu sieradzkiego, w ramach działań poprawiających stan infrastruktury turystycznej, zagospodarowaliśmy obszar Warty i Zbiornika Jeziorsko, tworząc nową infrastrukturę turystyczną. Hotel Superfala w Ostrowie Warckim wykorzystuje walory kulturowe i przyrodnicze Zalewu Jeziorsko, promując powiat sieradzki wśród mieszkańców województwa łódzkiego, co bezpośrednio przyczynia się do budowania wspólnotowości w regionie. Wszystkie atrakcje Hotelu Superfala już są dostępne dla turystów i każdego miłośnika wodnych szaleństw. W ten właśnie sposób Fundusze Europejskie pomagają rozwijać powiat sieradzki i przyczyniają się do budowania lokalnej solidarności.

Inicjatywą, która również przyczynia się do budowy więzi społecznych na terenie Sieradza, jest zakup i wymiana pojazdów komunikacji miejskiej oraz przejście na niskoemisyjną gospodarkę transportu publicznego dzięki pomocy Funduszy Europejskich. Stworzenie bezpiecznej i sprawnej komunikacji miejskiej w Sieradzu jest kluczowe w budowaniu solidarnej społeczności lokalnej. Dbanie o komfort transportu publicznego i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu jest równie istotne, co troska o środowisko naturalne. Projekt "Odnowienie oznakowania szlaków turystycznych w parkach krajobrazowych województwa łódzkiego wraz z uzupełnieniem systemu informacji turystyczno-przyrodniczej" również przyczynia się do tworzenia wspólnotowości. W ramach tej inwestycji ponad 960 kilometrów szlaków turystycznych uzyskało nowe oznakowanie i kilkadziesiąt tablic informacyjnych. Warto dodać, że wytyczone i nowo oznakowane ścieżki nie są przypadkowe - mają zachęcić turystów do korzystania z uporządkowanej infrastruktury i zapobiec dewastacji zieleni powiatu sieradzkiego. Nienaruszone środowisko naturalne i możliwość poznawania wspaniałych parków krajobrazowych w regionie to również jeden ze sposobów budowania solidarności i wspólnotowości lokalnej.

Wspólne cele

Podane przykłady projektów, które przy wsparciu Funduszy Europejskich realizowane są na terenie powiatu sieradzkiego, to tylko niektóre z działań podejmowanych na rzecz budowania wspólnotowości i spajania społeczności lokalnych. Fundusze Europejskie, jako siła napędowa zmian, pomagają nam osiągać wspólne założenia, cele i marzenia, oraz tworzyć lepsze jutro dla solidarnych społeczności w powiecie sieradzkim.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: rpo@aplanmedia.pl.

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj