Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Fundusze europejskie pomagają rozwijać transport w powiecie sieradzkim

Redakcja, 18.03.2022, 15:04

Transport w powiecie sieradzkim i całym województwie łódzkim przechodzi w ostatnich latach wielkie zmiany. Powstają nowe drogi, a komunikacja publiczna odbywa się za pośrednictwem nowoczesnych i niskoemisyjnych pojazdów. Taki stan rzeczy nie mógłby zaistnieć, gdyby nie pieniądze z Funduszy Europejskich.

← REKLAMA

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 710

Największą komunikacyjną inwestycją w powiecie sieradzkim była w ostatnim czasie rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 710. Najważniejszy punkt prac remontowych stanowiła budowa nowego mostu w Warcie. Po ukończeniu budowy most stał się najdłuższą przeprawą w sieci dróg wojewódzkich. Ponadto droga doczekała się nowej jezdni wraz z poboczami. Zbudowane zostały również zjazdy oraz chodniki dla pieszych. Wśród innych działań znalazły się m.in. budowa kanalizacji deszczowej, likwidacja istniejącego przepustu, a także przebudowa sieci teletechnicznej.

Wielkie inwestycje wymagają wielkich pieniędzy - prace na drodze wojewódzkiej nr 710 pochłonęły środki w wysokości ponad 32 milionów złotych. Ponad 27 milionów złotych tej kwoty pokryła dotacja z Funduszy Europejskich.

Nowe autobusy w Sieradzu

Kilka lat temu flota autobusowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Sieradzu poszerzyła się o trzy nowe autobusy Solaris Urbino 10,5. Pojazdy spełniają rygorystyczne normy emisji spalin. Autobusy nie są jednak wyłącznie przyjazne środowisku, ale również niezwykle komfortowe i funkcjonalne. Podróżujący nimi pasażerowie doceniają wygodne siedzenia, biletomaty oraz gniazdka do ładowania telefonów i tabletów. Podczas letnich miesięcy prawdziwym wybawieniem dla pasażerów oraz kierowców solarisów jest natomiast klimatyzacja.

Zmiany w sieradzkim MPK kosztowały blisko 8 milionów złotych. Prawie 5,5 miliona złotych tej sumy pokryło unijne dofinansowanie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:
rpomałpaaplanmedia.pl

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj