Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

PZD modernizuje przejścia dla pieszych

Redakcja, 18.11.2021, 23:56

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Powiatowy Zarząd Dróg prowadzi prace na przejściach dla pieszych na terenie powiatu sieradzkiego, które będą miały wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

← REKLAMA

Projekt zakłada przebudowę skrzyżowania na wyniesione, montaż lamp solarnych doświetlających, montaż aktywnych znaków D-6 oraz użycie kostek o specjalnej fakturze pozwalających osobom niewidomym bezpiecznie zatrzymać się przed niekontrolowanym wejściem na drogę. Zakładanym efektem stworzenia wyniesionego skrzyżowania będzie uspokojenie ruchu w tym miejscu poprzez ograniczenie prędkości pojazdów.

Na wyniesionej w ten sposób tzw. tarczy skrzyżowania znajdować się będą 3 przejścia dla pieszych. Dzięki temu kierowcy zmuszeni będą zredukować prędkość jak przed typowym progiem zwalniającym. Skrzyżowanie, na którym znajduje się obecnie kilka punktów kolizyjnych stanie się miejscem bezpiecznym zarówno dla pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Wykonanie zadania wpłynie na podniesienie standardów technicznych ww. dróg powiatowych z zachowaniem jednorodności i spójności z siecią dróg powiatowych pod względem spełniania tych standardów. Utrudnienia w ruchu na tym odcinku przewidziane są do połowy grudnia.

Poza realizacją wymienionego skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Leszka Czarnego w Sieradzu, realizowane są również prace przy wykonaniu wyniesionych przejść dla pieszych w miejscowościach: Rzechta, Żelisław, Goszczanów, Warta oraz Błaszki. Prace będą realizowane również na terenie miasta Sieradza przy ulicach Łokietka oraz Reymonta. Wszystkie inwestycje realizowane są w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj