Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Pracownica kantoru okradała pracodawcę

Redakcja, 12.11.2020, 13:42

Czujny personel jednego z sieradzkich kantorów odkrył przestępczy proceder swojej współpracownicy. 32-letnia mieszkanka Sieradza przez pół roku kradła firmowe pieniądze, przechowywane w zabezpieczonych kopertach. Skradzioną z nich gotówkę w obcej walucie zastępowała ścinkami papieru. Stosując nieuczciwy fortel, okradła swego pracodawcę na ponad 100 tysięcy złotych. Grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

4 listopada br. sieradzka policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży pieniędzy przez zatrudnioną w kantorze 32-letnią kasjerkę. Gotówka w obcej walucie przechowywana była w sejfie w zabezpieczonych kopertach. Jak się okazało pracownica od około pół roku wielokrotnie kradła z nich pieniądze. Zastępowała je pociętymi kartkami papierami, w ilości odpowiadającej przechowywanym banknotom.

Kiedy personel odkrył przestępczy proceder swojej współpracownicy okazało się, że z kasy kantoru zginęło ponad 100 tysięcy złotych. Nieuczciwa kasjerka zobowiązała się zwrócić właścicielowi skradzioną kwotę. Oddała jednak tylko część pieniędzy i nie pojawiła się więcej w pracy.

Po otrzymaniu zawiadomienia, sieradzcy policjanci pojechali pod wskazany adres, gdzie miała zamieszkiwać podejrzana o kradzież kasjerka. Zastali tam 32-letnią pracownicę kantoru, która została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. W czasie przeszukania zajmowanego przez nią mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w polskiej i obcej walucie.

Kobieta usłyszała zarzut kradzieży. Przyznała się do dokonania zarzucanego czynu. Wyjaśniła, że skradzione pieniądze przeznaczyła na spłatę swoich zobowiązań finansowych. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj