Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Kilogram narkotyków przejęty

Redakcja, 12.11.2020, 13:40

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Zabezpieczony ponad kilogram narkotyków oraz akcesoria i sprzęt służący do ich dystrybucji, to efekt działań policjantów Wydziału Kryminalnego sieradzkiej komendy. Zatrzymany został sprawca tego przestępczego procederu, którym jest 25-letni mieszkaniec gminy Warta. Najbliższe 3 miesiące spędzi on w areszcie. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

← REKLAMA

Dzięki pracy i monitorowaniu środowiska przestępczego przez sieradzkich kryminalnych na czarny rynek nie trafi prawie kilogram środków psychoaktywnych. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, wytypowali mężczyznę mogącego zajmować się nielegalnym "biznesem". Ustalili, że 7 listopada br. podejrzewany mężczyzna będzie przebywał na terenie Sieradza.

Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W godzinach popołudniowych na ulicach Sieradza zatrzymali do kontroli drogowej znanego im mercedesa, którym kierował typowany przez nich 25-letni mieszkaniec gminy Warta. Jego zachowanie było podejrzane, był on bardzo zdenerwowany. Jak się okazało, niepokój kierowcy mercedesa prawdopodobnie wynikał z posiadania narkotyków. Policjanci znaleźli bowiem w jego odzieży schowane w etui kilkanaście dealerek z białym proszkiem. Tłumaczył, że środki te są na jego własny użytek.

25-latek usiłował wprowadzić policjantów w błąd co do adresu zamieszkania. Jednak funkcjonariusze szybko ustalili posesję, na której mężczyzna aktualnie przebywał. Został zatrzymany i przewieziony do sieradzkiej komendy. Pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu śledczy wykonali dalsze czynności. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna posiadał przy sobie ponad 60 gramów extasy. Funkcjonariusze przeszukali posesję zajmowaną przez 25-latka. W garażu w sejfie policjanci znaleźli kilkanaście dealerek z ponad 312 gramami extasy. Ponadto w szafie ujawnili papierową torbę, w której było ponad 620 gramów amfetaminy przygotowanej do dalszej dystrybucji. Zabezpieczyli również wagę, kilkaset pustych dealerek do porcjowania narkotyków oraz kilka tysięcy złotych.

Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, Sąd Rejonowy w Sieradzu zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie miał w przeszłości konfliktów z prawem.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj