Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Seniorze, nie daj się oszukać!

Redakcja, 16.10.2020, 19:15

Na terenie Sieradza po raz kolejny działali oszuści. Podając się za pracowników poczty i policjantów, próbowali wyłudzić pieniądze od starszych osób. Jednak czujni seniorzy nie dali się oszukać, a tym samym ochronili swoje oszczędności!

← REKLAMA

16 października br. w godzinach popołudniowych do trzech seniorów dzwoniły osoby podające się za pracownika poczty i policjantów. Pod pretekstem dostarczenia przesyłek, próbowały uzyskać ich adres.

Natomiast mężczyzna podający się za policjanta twierdził, że rozpracowuje sprawę oszustwa. Przekonywał strasze osoby, że ich oszczędności w banku są zagrożone przestępczymi działaniami pracowników poczty. Rzekomy policjant pytał o kwotę posiadanej gotówki i polecił im wypłacenie swoich oszczędności, aby uchronić je przed oszustami. Przestępcy sugerowali, aby sprawdzić ich wiarygodność. Twierdzili, że nie trzeba rozłączać rozmowy, aby wybrać numer do jednostki policji. Oszuści zakazywali swoim rozmówcom informowania o tym innych osób i nie pozwalali na rozłączenie rozmowy.

Czujni seniorzy zorientowali się jednak, że były to działania oszustów. O całej sytuacji poinformowali policję.

Policja ostrzega:

- policjanci nigdy nie proszą nikogo o udział w działaniach zmierzających do zatrzymania przestępców;
- policja nigdy nie przekazuje telefonicznie informacji na temat prowadzonych działań operacyjnych ani danych policjantów biorących w nich udział
- policjanci nie mogą żądać od nikogo przelania gotówki na określone konto bankowe, bądź przekazania jej bezpośrednio do rąk przysłanej osoby w związku z prowadzonymi działaniami o charakterze niejawnym;

Pamiętajmy:

- nigdy nie wyrzucajmy pieniędzy, oszczędności, czy też biżuterii przez okno jak często proszą o to oszuści;
- nigdy nie podawaj przez telefon swoich danych osobowych ani adresu;
- nie podajmy innym osobom, które dzwonią na nasz telefon stacjonarny, numerów swoich telefonów komórkowych;
- za każdym razem kiedy mamy wątpliwości co do osoby rozmówcy lub otrzymamy nietypowy telefon z prośbą o przekazanie pieniędzy, rozłączmy się i zawiadamiajmy o tym policję;

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj