Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Policja kontroluje

Redakcja, 12.10.2020, 02:52

W związku z wprowadzeniem nowych przepisów dotyczących zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają ich respektowanie przez obywateli. Cel jest szczytny: ochrona życia i zdrowia ludzkiego. Dlatego wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy. Sieradzcy policjanci, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców egzekwowali wprowadzone obostrzenia.

← REKLAMA

Od 10 października 2020 roku na terenie Polski obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. W ramach codziennych służb sieradzcy policjanci sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do tych zaleceń. W teren wyruszyło więcej patroli, wpieranych również przez strażników miejskich. Policjanci patrolują ulice miasta oraz pojawiają się w różnego typu placówkach handlowych, targowiskach, parkach.

Zgodnie z nowymi regulacjami istnieje obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Funkcjonariusze reagują i w dalszym ciągu reagować będą na wszystkie ujawnione przypadki łamania przepisów wprowadzonych po to, aby uchronić nas wszystkich przed zarażeniem i ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. Niestety, pomimo tak dużego wzrostu zachorowań, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

W sobotę - już pierwszego dnia obowiązywania nowych regulacji prawnych - na terenie powiatu sieradzkiego policjanci wiele razy interweniowali wobec osób łamiących przepisy dotyczące zwalczania pandemii koronawirusa.

Pamiętajmy, że w tym niezwykle trudnym dla każdego z nas czasie, musimy wziąć odpowiedzialność za życie i zdrowie nasze, naszych bliskich, a także osób z naszego otoczenia. Im większa będzie świadomość społeczna w zakresie respektowania obowiązujących nakazów i ograniczeń, tym mniej będzie stosowanych konsekwencji prawnych.

Fot. KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj