Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Kolizja na S-8

Redakcja, 15.07.2020, 23:40

Na drodze ekspresowej S-8 vw caddy zderzył się z ciężarowym kia. Poszkodowany został 67-letni kierowca ciężarówki. Na kilka godzin droga była całkowicie zablokowana. Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas jazdy!

← REKLAMA

Do zdarzenia doszło 14 lipca br. około godz. 10.10 na trasie S-8 w kierunku Warszawy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 27-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego kierujący vw caddy uderzył w tył ciężarowego kia, który przewrócił się na pas jezdni.

Wezwana została ekipa pogotowia ratunkowego, która udzieliła pomocy uczestnikom zdarzenia. Do szpitala trafił kierowca ciężarówki, 67-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Po konsultacji lekarskiej, opuścił placówkę medyczną.

Na miejsce skierowani zostali policjanci ruchu drogowego sieradzkiej komendy oraz komisariatu w Złoczewie, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz ustalali okoliczności. Funkcjonariusze zbadali również trzeźwość kierowców. Wynik badania wskazywał, że byli oni trzeźwi.

Z uwagi na trwające czynności około dwóch godzin droga była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy, ma które kierowali kierowców. Kierujący kia za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych. Drogi krajowe, do których zalicza się również autostrady i drogi ekspresowe, to główne ciągi komunikacyjne pozwalające podróżować pomiędzy większymi miastami. Przy stale rozwijającej się sieci nowoczesnych dróg pozwalających na szybsze i bardziej komfortowe podróżowanie, nie można jednak zapominać, że w dalszym ciągu kluczowym czynnikiem warunkującym bezpieczeństwo jest zachowanie człowieka, a więc przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i wystrzeganie się ryzykownych i brawurowych zachowań za kierownicą.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj